Od czasów Adama i Ewy człowiek interesował się płcią przeciwną. Lecz wraz z rozwojem kultury i nauki zmieniały się sposoby zwracania na siebie uwagi płci przeciwnej. Miejsc w których można by poznać kogoś interesującego (od balów, dyskotek po Internet), oraz sposobów poznawania.

Lecz przyjrzyjmy się bardziej Internetowi. Dzięki czatom, programom typu gg itp., możemy w łatwy sposób nawiązać znajomość z osobami nawet z zagranicy. Lecz skoro zabrnąłeś na tą stronę i czytasz ten artykuł to chociaż z grubsza orientujesz się w temacie.

Jednak Internet nie jest zbyt dobrym sposobem na zawieranie znajomości. Dlaczego?.

Otóż nasz rozmówca teoretycznie powinien mówić nam prawdę, ale praktycznie ma to się nijak do teorii. Można by spytać co jest przyczyną takiego zachowania?.

Osoby które próbują korzystać z takiego sposobu poznawania, czują się anonimowe. Pozawala im to na tworzenie fikcji wokół własnej osoby czym może zwracać uwage na siebie.

Internet jest również sposobem, by osoba która czuje brak akceptacji w realnym życiu, mogła by poczuć się lepiej. Dowartościować się. Stać się kimś kim chciała by być, mimo iż mija to się z prawdą. Taka osoba po prostu czuje się panem każdej chwili, kreuje swój świat, a nie uczestniczy w realnym życiu.

Dzięki internetowi możesz poznać wnętrze jakiejś osoby lecz czy poznasz prawdziwe wnętrze?, to zależy tylko od szczerości drugiej osoby.

Poznawanie kogoś w cztery oczy daje większe możliwości. Możesz dotykać drugą osobę, widzieć jej uczucia które nieraz okazuje poprzez swoje zachowanie i czyny.

Z pewnością uczucia i więź powstała miedzy ludźmi jest większa i trwalsza niż, tych którzy poznają się poprzez Internet.

Zawieranie znajomości przez Internet można porównać do kwiatu które oglądamy na zdjęciu. Nie poczujemy jego woni, nie dostrzeżemy jego powolnego kołysania przy wietrze, nie dotkniemy. Zostają nam jedynie myśli. Zaś zawieranie znajomości w realnym życiu daje nam wiele możliwości zmysłowego dostrzegania ów kwiatu.

“Internet jest stworzony przez nas dla nas, nie pozwólmy
dać się kontrolować naszemu dziełu, kontrolujmy je sami”

  Nie zgadzasz się z artykułem, masz własną opinie na ten temat, powiedz to na forum, gdzie każdy Cię wysłucha!

Przygotował
Fighter – ares1985@poczta.onet.pl

Dlaczego tak trudno jest pamiętać?
Hitler przemawia murami