Czas świąt to nie tylko wzmożone przygotowania w kuchni, sprzątanie domu czy wyszukiwanie dekoracji. To również moment, kiedy szczególnie chcemy obdarować bliskie nam osoby, aby pokazać, że są dla nas ważne. Dlatego warto rozważyć, jaki prezent możemy podarować bliskiej nam osobie, tak aby faktycznie był powodem do radości.

Zastanów się, co dana osoba lubi

Zanim wybierzesz się na zakupy, w pierwszej kolejności powinieneś na spokojnie, zastanowić się, co dana osoba lubi. Jeśli wiesz, że Twoja siostra uwielbia czytać książki, możesz jej podarować voucher do księgarni. Jeżeli Twój partner lubi sporty ekstremalne i wiesz, że tego jeszcze nie próbował – możesz wykupić voucher na skok ze spadochronem. Tego typu propozycji jest wiele i bez problemu znajdziesz warsztaty kulinarne, wycieczki, różnego rodzaju sporty czy degustacje.

Żeby jednak wybrać odpowiednią aktywność, musisz najpierw wiedzieć, co najbardziej może się spodobać tej konkretnej osobie. Dla dzieci ciekawą propozycją mogą być kreatywne zabawki – będą pobudzały ich wyobraźnię i pomogą ćwiczyć sprawność manualną. Oczywiście musisz dopilnować, aby tego typu rzeczy były dopasowane do wieku danego dziecka. Przy mniejszych pociechach warto wybierać to, co oferowane jest w większych rozmiarach.

Coś, co zostanie na dłużej

Decydując się na voucher, zwłaszcza na wydarzenie, masz pewność, że dane wspomnienie pozostanie z taką osobą na długi czas. Ale może być tak, że będzie ona wolała dostać coś materialnego – coś, z czego będzie mogła korzystać przez kolejne miesiące, a nawet lata i co za każdym razem będzie jej przypominało o Tobie.

W przypadku kobiet możesz wybrać biżuterię. Dla mężczyzn bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się zegarki. Jeśli bliska Ci osoba wypełnia lub podpisuje sporo dokumentów, warto pomyśleć o eleganckim piórze. Z kolei wiedząc, że Twój bliski lubi spędzać wieczory na kanapie z książką albo oglądając filmy, idealnym prezentem mogą być koce świąteczne. Koce różnej wielkości, grubości, z różnymi motywami, możesz dopasować do konkretnej osoby – decydując się na coś tradycyjnego albo humorystycznego.

Jest wiele propozycji!

Im lepiej znasz zainteresowania osoby, dla której chcesz kupić upominek, tym łatwiej będzie Ci wybrać coś odpowiedniego. Czasami możesz podpytać, co taka osoba chciałaby dostać, porozmawiać z kimś, kto zna ją jeszcze lepiej albo zabrać, pod jakimś pretekstem, ze sobą na zakupy i zaobserwować, na co zwraca uwagę. Szczególnie wymagającą grupą mogą okazać się nastolatki.

Jeśli szukasz prezentu dla nastolatków, również możesz zdecydować się na vouchery. Albo takie, które będą mogli wykorzystać w określonym sklepie, albo na konkretne wydarzenie, gdy wiesz, że było ich marzeniem. Wśród propozycji, z których będą mogli korzystać przez dłuższy czas, możesz znaleźć słuchawki bezprzewodowe, gadżety z gier i filmów czy elektronikę. Dla dziewczyn propozycją mogą być również kosmetyki czy biżuteria. Z kolei chłopcy mogą się ucieszyć z elektrycznej deskorolki albo z gry na konsolę. Jest sporo propozycji, a najlepszą pomocą przy wyborze odpowiedniego prezentu, będzie znajomość osoby, dla której go kupujesz.

Artykuł sponsorowany.

Skin cycling - nowy trend dla zatrzymania młodości
Małe portfele męskie - przegląd najczęściej wybieranych modeli