Odzież termoaktywna zapewnia komfort w czasie jazdy – zarówno podczas upałów, jak i niskich temperatur. Innowacyjne technologie pozwalają zachować ciepło lub skutecznie chłodzić ciało i odprowadzać pot. Sprawdzamy, jak wybrać dobrą bieliznę termoaktywną na motocykl. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Najlepsza bielizna termoaktywna na motocykl

Kiedyś bielizna termoaktywna była dedykowana głównie sportowcom wyczynowym i alpinistom. Obecnie każdy w sklepie sportowym lub motocyklowym może kupić zestaw dla siebie – i to za stosunkowo niewielkie pieniądze. Odzież termo, w zależności od przeznaczenia, posłuży w czasie upałów lub niskich temperatur.

Warto w tym miejscu wyjaśnić różnicę między bielizną termoaktywną a termiczną. Pojęcia te często bywają stosowane zamiennie, co nie jest słuszne. Czym zatem się różnią?

Bielizna termiczna stanowi bardzo szeroką grupę wyrobów odzieżowych. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed chłodem, deszczem i wiatrem. Z drugiej strony nie gwarantuje odpowiedniej wentylacji i odprowadzania wilgoci, gdyż w tym przypadku cel to utrzymanie optymalnej temperatury ciała.

Bielizna termoaktywna dobrze chroni przed chłodem, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci. Szybko odprowadza pot z powierzchni skóry i przenosi go na tkaninę, skąd wilgoć może wyparować. Odzież termoaktywna sprawdza się lepiej, aniżeli bawełniana koszulka, która po intensywnym wysiłku w wysokiej temperaturze staje się po prostu mokra.

Bielizna termoaktywna na motocykl na lato

Latem najlepiej sprawdzi się lekka bielizna termoaktywna, która skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz i nie grzeje. W tej grupie odzieży są np. koszulki termoaktywne z krótkim rękawem i getry termoaktywne o długości przed lub lekko za kolano.

Jednym z przykładów niech będzie model z długim rękawem – koszulka termoaktywna Rebelhorn Freeze Camo, stworzona z lekkiego i szybkoschnącego materiału. Jest przeznaczona do użytku w ciepłe dni, a niezwykle delikatny, gładki materiał gwarantuje komfort noszenia. Dodatkowo Rebelhorn Freeze to odzież motocyklowa, którą łatwo się zakłada i zdejmuje. Sprawdzi się również w sportach outdoorowych, takich jak bieganie, jazda na rowerze czy na nartach.

Bielizna termoaktywna na motocykl

Rebelhorn Freeze Cmo – ten i wiele innych modeli funkcjonalnej bielizny termoaktywnej na motocykl opisują w swoim blogowym wpisie Dobre Sklepy Motocyklowe

Bielizna termoaktywna na motor – jaką wybrać?

Szukasz zestawu, który z powodzeniem posłuży Ci przez co najmniej kilka sezonów? Dobrą propozycją będzie koszulka termoaktywna z długim rękawem Rebelhorn Therm II. Została uszyta z cienkiego i rozciągliwego materiału, a brak szwów dodatkowo podnosi komfort użytkowania i sprawia, że jest bardzo wygodna. Została zaprojektowana z myślą o wykorzystywaniu jej w temperaturach pomiędzy -20°C a +20°C. Elastyczne ściągacze na nadgarstkach oraz w pasie zapewniają optymalne dopasowanie do sylwetki.

Bielizna termoaktywna na motocykl

Koszulka termoaktywna z kominiarką Rebelhorn Therm II

Do kompletu można zakupić męskie spodnie termoaktywne Rebelhorn Therm przeznaczone jazdy w czasie upałów. Błyskawicznie odprowadzają wilgoć i dbają o komfort termiczny. Sprawdzą się też w trakcie uprawiania outdoorowych sportów, m.in. biegania lub jazdy na nartach. Delikatny materiał zapobiega powstawaniu otarć i podnosi wygodę użytkowania.

Warto nadmienić, iż w niektórych modelach zawarte są jony srebra, które zapobiegają rozwijaniu się bakterii i zmniejszają ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Przegląd bielizny termoaktywnej na motocykl - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Panieński tydzień pełen atrakcji w Zakopanem - nowe oblicze starej tradycji
Męskie buty, które powinny znaleźć się w garderobie modnego nastolatka