30 września obchodzimy Święto wszystkich Panów, bardziej znane, jako Dzień Chłopaka. Jeśli jesteś dziewczyną, to pamiętaj, aby w tym dniu złożyć chłopakom życzenia i kupić, jakiś drobny upominek lub zaprosić do kina, lub pubu.

Dzień Chłopaka, to Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Po raz pierwszy, jak “International Men’s Day” był obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

Jest , więc to Święto dość młode i dlatego, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. W Trynidad i Tobago, oraz Indiach, po raz pierwszy, obchodzono jest 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą “Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą “Dzień Mężczyzny”.

Prawdopodobnie już za kilka lat będziemy obchodzić to święto jednego dnia we wszystkich krajach, póki co obchodzimy je w Polsce w dniu 30 września. I w tym właśnie dniu życzymy wszystkim Panom wszystkiego najlepszego. W końcu oni na to zasługują. Mam rację?

Kobiety często uważają, że Dzień Chłopaka, to święto stworzone po to by zaspokoić kompleksy mężczyzn. W sumie niesłusznie, ponieważ panowie, podobnie, jak i one chcą być zauważani, doceniani, traktowani z sympatią. Temu właśnie służy ten dzień. Dlatego warto go obchodzić.

Niektórzy wierzą, że Dzień Chłopaka istnieje, głównie po to by nakręcić sprzedaż upominków i zarobić na ludziach, którzy w tym dniu odwiedzają restauracje, puby, kina itp.

Jeśli, więc myślisz, że Dzień Chłopaka jest fajnym dniem, to zabierz chłopaka do jakiegoś fajnego miejsca, kup mu jakiś drobny prezent, zaskocz poprzez zrobienie czegoś niecodziennego i oryginalnego. W końcu dla niego, to wielki Święto. Dowód na to, że go lubisz, szanujesz, doceniasz. Pamiętaj o tym.

Przygotował
Robert Monik

Ryby jako pierwsze uprawiały seks
Czy Twój związek jest szczęśliwy?