Użytkownicy smartfonów przed dwudziestym rokiem życia, podczas wyboru nowego telefonu, najczęściej oczywiście zwracając uwagę na wygląd oraz parametry. Należy jednak pamiętać, że w ich przypadku, to rodzice odpowiadają za budżet jaki przeznaczony zostanie na nowe urządzenie, co niestety nie zawsze idzie w parze z możliwością wyboru modelu z górnej półki. Czy jednak tańszy oznacza gorszy?

Odpowiedzią na wymagania wszystkich tych użytkowników wydają się być telefony od chińskiego producenta Xiaomi. Z każdym kolejnym rokiem, pojawiające się na polskim rynku modele są coraz lepiej przygotowane i wykonane, coraz rzadziej ustępując swoim droższym i bardziej prestiżowym rywalom. Smartfony z górnej półki (pod względem technicznym) okazują się bowiem doskonałą alternatywą, jeśli nie chcemy zostawić w salonie lwiej części domowego budżetu.

Decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić Xiaomi Mi Mix. Cena tego urządzenie jest znacznie niższa niż modele konkurencyjnych firm, które mogą pochwalić się podobnymi lub takimi samymi parametrami technicznymi. Co więcej, Xiaomi odrobiło lekcje z ostatnich lat i wypuszczane na rynek kolejne telefony prezentując się naprawdę ładnie – sprawia to, iż cieszą się sporą popularnością wśród młodzieży.

W tym tekście przeczytasz:

Mniejszy znaczy tak naprawdę większy

Już pierwszy kontakt z urządzeniem chińskiego producenta jest doskonały. Otrzymujemy telefon, który posiada ekran o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości 1080 na 2160, a przy tym jest mniejszy niż reszta smartfonów o podobnych parametrach. Wszystko za sprawą rozwiązania o jakie pokusiło się Xiaomi w modelu Mi Mix – zmniejszenia przedniego aparatu i zrezygnowania z przycisków na panelu.

Sprawia to, że praca z multimediami czy dokumentami na urządzeniu ma naprawdę wysoki komfort, nie wspominając już o oglądaniu filmów oraz seriali na popularnych serwisach streaminowych. Jeśli dodamy do tego baterię o pojemności 3400 mAh to otrzymujemy telefon, który z powodzeniem może towarzyszyć młodej osobie podczas codziennej rozrywki, czy służyć jako doskonała pomoc naukowa bez obawy o rozładowanie w najmniej odpowiednim momencie.

Pokaż kotku, co masz w środku

Za sprawne działanie telefonu odpowiada najnowszy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845 firmy Qualcomm, który wspierany jest przez sześć gigabajtów pamięci RAM. Taki duet gwarantuje bezproblemowe działanie smartfonu nawet w rękach najbardziej wymagających użytkowników Xiaomi Mi Mix. Cena za taki zestaw jest naprawdę rewelacyjna, gdyż jeśli porównany osiągi z droższymi modelami, będziemy bardziej niż zadowoleni.

Standardowo w telefonie znajdziemy optymalną nakładkę MIUI, która usprawnia działanie systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo. Jest to rozwiązanie doskonale znane w przypadku chińskiego producenta, jednak wystarczy kilka chwil, żeby zrozumieć, iż był to bardzo dobry wybór.

Wyposażenie smartfonu w takie parametry przy stosunkowo niskiej cenie sprawia, że przypadnie do gustu nie tylko młodym użytkownikom, ale także ich rodzicom, którzy nie będą musieli aż tak bardzo uszczuplać domowego budżetu.

Czy wybór szkoły jazdy ma jakiekolwiek znaczenie?
Na zakupy po telewizor. Jak wybrać dobry model LCD?