Ekscytujący jest moment, kiedy nadchodzi czas nauki na studiach. Po wyjściu z zacisza własnego domu to pierwszy posmak świata i dorosłego życia. Akademiki są popularnym wyborem na zakwaterowanie na studiach i co roku wprowadzają się do nich tysiące studentów. Dla tych, którzy czują lęk lub przekonanie, że prywatna stancja jest lepszym rozwiązaniem, oto kilka świetnych powodów, aby pozostać w domu studenckim.

Możliwość zawierania przyjaźni

W akademiku będzie pełno ludzi o różnych osobowościach. Możesz nie dogadać się ze wszystkimi, ale po prostu mieszkając razem z dużą liczbą osób, prawdopodobnie znajdziesz wielu nowych przyjaciół. Tyczy się to również nowych żaków. Zawieranie cennych znajomości to świetny sposób na przezwyciężenie tęsknoty za domem. Spędzanie czasu z dobrymi ludźmi jest jedną z najlepszych części studiowania i zapewni Ci bardzo miłe wspomnienia po wyjeździe.

Bezpieczeństwo

Uniwersytety zwracają szczególną uwagę na to, aby kampus był bezpieczny. Tyczy się to również takich podmiotów, jak prywatne akademiki. Oznacza to więcej spokoju zarówno dla studentów, jak i ich rodziców. Domy studenckie są stale monitorowane przez ochronę w celu śledzenia wejść i wyjść rezydentów oraz ich gości. Niestety mieszkanie poza kampusem nie zapewnia takiego samego bezpieczeństwa.

Dlaczego warto mieszkać w akademiku?

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/student-rooms/

Mniejsza odpowiedzialność

Chociaż musisz przestrzegać zasad w akademikach, są one dość łatwe w koegzystowaniu i w porównaniu do samodzielnego życia jest to znacznie mniejsze obciążenie. Mieszkając w akademiku, musisz tylko przejmować się utrzymaniem swojego pokoju lub jego części w czystości. Pracownicy domów studenckich dbają o toalety i pomieszczenia ogólnodostępne. Ponieważ prawdopodobnie kupisz plan posiłków w akademiku, oznacza to, że nie musisz podejmować żadnych wysiłków, aby gotować jedzenie lub zmywać brudne naczynia.

Bliskość

Kolejną zaletą wyboru zakwaterowania na kampusie jest to, że prawie wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w niewielkiej odległości. Akademiki są zwykle rozmieszczone tak, aby sale, biblioteki i inne niezbędne obszary były łatwo dostępne. Nie musisz martwić się porannym ruchem drogowym ani wydawać pieniędzy na transport.

Ekonomia życia

Koszt życia w akademiku jest często dużo niższy niż wynajęcie mieszkania samemu lub z przyjaciółmi. Akademiki zwykle pokrywają koszty mediów i Internetu, a pewnością na stancji będziesz musiał wydać więcej. Również zmniejszone koszty transportu sprawiają, że mieszkanie w takim miejscu jest lepszą opcją.

Niezależność

Mieszkanie w akademiku znacznie różni się od mieszkania w domu, zwłaszcza w przypadku osób, które mają surowych rodziców. Możesz robić rzeczy we własnym tempie i czasie. Nie masz ochoty się dziś uczyć? Nie musisz. Początkowo ten rodzaj wolności jest zabawny i ekscytujący, ale prędzej czy później odkryjesz z czym może się to wiązać, jeśli nie będziesz odpowiedzialny za swoją pracę i zarządzanie czasem.

Podsumowanie

Życie w akademiku może stać się dla studenta jedyną w swoim rodzaju przygodą. Nie każdy jednak ceni sobie dość minimalistyczny wystrój i standard, charakterystyczny dla uniwersyteckich domów studenckich. Takie osoby zawsze mogą skorzystać z prywatnych akademików.

Zegarek Tommy Hilfiger – amerykański szyk dla młodzieży
Porcelanowy kubek - praktyczny pomysł na prezent dla każdego!