Język angielski jest dziś na tyle powszechny, że pozwala na komunikację w wielu rejonach świata. Znając go, możemy swobodnie podróżować, bez obaw o problemy związane z niezrozumieniem oferty noclegowej, oprowadzającego nas przewodnika czy nawet te dnia codziennego, jak zakupy w sklepie spożywczym. Nauka angielskiego w domu może być prosta — wystarczy odrobina samodyscypliny oraz odpowiednie wsparcie. Jaki sposób wybrać? Poniżej podpowiadamy.

Nauka angielskiego online z lektorem — profesjonalna i skuteczna pomoc

Wiele osób zakłada, że nauka języka obcego w domu jest niemożliwa ze względu na brak motywacji do działania oraz wiele czynników rozpraszających skupienie. Głównie z tego powodu dużą popularnością cieszą się stacjonarne szkoły językowe, nie oznacza to jednak, że są jedynym sposobem na przyswojenie innego języka.

Gdy brak nam czasu na dojazdy do okolicznej szkoły językowej, nie posiadamy stałego planu dnia czy po prostu cenimy naukę w domu, świetnym rozwiązaniem może okazać się nauka angielskiego online z lektorem. Taki sposób zdobywania wiedzy pozwala na przyswojenie języka bez wychodzenia z domu, na równie wysokim, a czasem nawet wyższym poziomie, niż w szkole stacjonarnej.

Tego typu profesjonalne lekcje z doświadczonym nauczycielem przeprowadzane są za pomocą internetowego komunikatora. Nauka angielskiego online to sposób na efektowne pozyskiwanie wiedzy przede wszystkim praktycznej, pozwalającej na nieskrępowane komunikowanie się czy pracę zawodową. Kurs przez Skype daje możliwość nauki 1:1, ze 100% uwagą nauczyciela skierowaną wyłącznie na nas. Dzięki temu zyskujemy pewność, że popełniane błędy są szybko wyłapywane, a nauka skuteczna.

Jaki kurs angielskiego online? Nauka języka angielskiego online z lektorem powinna być ukierunkowana na nasze potrzeby. Językowe szkoły online proponują zajęcia z języka: ogólnego, służącego do rozwoju umiejętności mowy, pisania czy rozumienia ze słuchu; konwersacyjnego, do uzyskania swobody wypowiedzi i poprawy jej płynności; biznesowego, skupiającego się na słownictwie specjalistycznym. Przed wyborem konkretnego kursu warto się zastanowić, który z nich będzie dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Jak nauczyć się języka angielskiego w domu?

Samodzielna nauka poprzez praktykę

Lekcje z wykwalifikowanym lektorem to świetny sposób na zdobycie wiedzy, jednak nie należy zapominać o ciągłej praktyce, pozwalającej na utrwalenie przerobionego materiału. Swoje umiejętności językowe można szlifować w domu na kilka sposobów, które mogą stać się codzienną przyjemnością.

Na przykład, dla poprawy rozumienia za słuchu i jednoczesnego relaksu, warto włączyć film lub serial anglojęzyczny i spróbować go obejrzeć bez lektora. Jeśli nie jesteśmy jeszcze aż tak zaawansowani, można posłużyć się napisami, jednocześnie skupiając się na tłumaczeniu wyłącznie tych słów, których znaczenia nie znamy. 

Doskonałym sposobem na utrwalenie słownictwa i jego poprawnego zapisu są anglojęzyczne książki. W księgarniach znajdziemy literaturę w j. angielskim o przeróżnej tematyce, dzięki czemu możemy ją dostosować do własnych upodobań. Dostępne są również woluminy ukierunkowane na poszczególne poziomy znajomości angielskiego, które pozwalają na poszerzanie swoich umiejętności poprzez czytanie.

Powyższe sposoby na naukę j. angielskiego w domu nie są oczywiście jedynymi, ale z pewnością najskuteczniejszymi i jednocześnie przyjemnymi. Pamiętajmy, że nawet najlepszy kurs z lektorem nie przyniesie efektów, jeśli my sami nie będziemy systematyczni w nauce. Ustalmy cel, sięgnijmy po dostępne środki nauki i dążmy do jego osiągnięcia, a z pewnością się nam powiedzie.

Urządzenia bez abonamentu – modele na czasie
Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych