Jak pokazują badania, zakupy grupowe rosną w siłę. Nic dziwnego, propozycje wizyty w SPA, kolacji w dobrej restauracji, gry w squosha za mniej niż połowę ceny wydają się być bardzo kuszące. Tak duże promocje cenowe są nie tylko okazją, by zaoszczędzić trochę pieniędzy na codziennych czynnościach, ale dają również możliwość skorzystania z atrakcji, na które niegdy wcześniej nie moglibyśmy sobie pozwolić. Zakupy grupowe budzą jednak sporo kontrowersji, zarówno wśród firm oferujących dużo tańsze usługi, jak i wśród klientów, kórzy często wątpią w jakość usług wykonywanych za tak niską cenę.

Rewolucję na rynku zakupów grupowych zapoczątkował Groupon, który jako pierwszy udostepnił na swojej stronie oferty na różne produkty i usługi ze zniżką nawet 70%. Po raz pierwszy mogliśmy skorzystać najlepszych atrakcji w mieście za tak niewiele. W ofercie Groupona można było znaleźć nie tylko kupony na wizytę w salonie masażu, do fryzjera, na siłownię, czy fitness, użytkownicy mogli też skorzystać z wyjątkowo tanich biletów do teatru, zniżek na bilety samolotowe, czy kampanie reklamową dla swojej firmy. Bardzo szybko oferta serwisu poszerzyła się też atrakcyjne oferty wycieczek krajowych i zagranicznych. Nic dziwnego, że Groupon szybko stał się jedną z najczęsciej odwiedzanych stron w Polsce.

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji kilka firm proponujących okazyjne zakupy grupowe. Stale rośnie też oferta produktów i usług, które możemy kupić po tak okazyjnej cenie. I choć obecnie ta forma zakupów ma równie wielu zwolenników, co przeciwników, z pewnością warto się przyjrzeć ciekawemu zjawisku jakim są zakupy grupowe.

Szwedzki progresywny death metal
Zakupy w Primarku - najbliżej w Berlinie!