Zarządzanie zespołem ludzkim, czy nawet jednym podwładnym, to wyzwanie wymagające posiadania szeregu umiejętności. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej uczelni uczy zarządzania zasobami ludzkimi podczas regularnych zajęć akademickich. To szeroki temat, który warto zgłębić z wielu powodów. Dlaczego studia zarządzanie zasobami ludzkimi to dobry pomysł? Gdzie można się zapisać na zajęcia z zarządzania ludźmi? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zarządzanie zasobami ludzkimi studia – czym są?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym właściwie jest nauka zarządzania zasobami ludzkimi na studiach. Wyjaśnijmy to na przykładzie oferty Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie. Posiada ona w swojej ofercie studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi. Podczas zajęć studenci nabywają szereg umiejętności z różnych obszarów. Podstawową kwestią jest edukacja z zakresu nawiązywania i utrzymywania relacji interpersonalnych. Umiejętność utrzymania pozytywnych relacji z drugim człowiekiem to cecha niezbędna w przypadku każdego kierownika, dyrektora czy menedżera. Dzisiaj zarządzanie ludźmi w nowoczesnych korporacjach wygląda zupełnie inaczej niż przed laty. Zdano sobie bowiem sprawę, że partnerskie relacje na linii szef-podwładny dają o wiele lepsze efekty niż kategoryczna surowość i wzbudzanie strachu u pracowników. Korzystają na tym obie strony.

Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji wymaga oczywiście również innych umiejętności. Dlatego też podczas studiów podyplomowych na UTH, studenci nabywają wiedzę z zakresu psychologii i socjologii, która odnosi się do zwiększenia motywacji oraz efektywność pracy wśród podwładnych. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi https://uth.edu.pl/oferta-studiow/podyplomowe/zarzadzanie-zasobami-ludzkimi to kierunek, który ma wykształcić przyszłych przywódców, potrafiących tworzyć zespoły i efektywnie nimi zarządzać.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – umiejętność przydatna w życiu zawodowym i prywatnym

Niewątpliwe posiadanie umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi daje szereg korzyści. Studia na tym kierunku to dobry wybór dla każdego, kto chce:

  • być efektywnym przywódcą,
  • poprawić swoje zdolności interpersonalne,
  • nauczyć się nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi,
  • rozwijać karierę zawodową na szczeblu kierowniczym,
  • zmniejszyć swój stres związany z obowiązkiem zarządzania ludźmi.

W UTH zarządzanie zasobami ludzkimi to studia podyplomowe, trwające przez 2 semestry. Podczas 210 godzin zajęć, studenci nabierają umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, która przydaje się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób na stanowiskach kierowniczych, ale też do tych, którzy dopiero do nich aspirują.

Agnieszka Krawczyk - autorka książek obyczajowych i kryminalnych
5 oznak, że Twój iPhone XR wymaga wymiany baterii