Każdy z nas marzy o kimś wyjątkowym, kto przyjedzie na białym koniu, w złotej karocy i zabierze nas do pięknego zamku. Jednak czy aby na pewno się tak stanie?

„Gdzieś jest ktoś, kto tak, jak Ty marzy by kogoś poznać. Lecz jeszcze nie wie, że tym kimś jesteś właśnie Ty. Dlatego musisz mu dać szansę na poznanie Ciebie”- Robert Monik

Nasze życie wbrew temu co nieraz myślimy nie jest bajką. Ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiemy jak się skończy. Czy dobrze czy źle. Poza tym prawie niemożliwe jest spotkanie księcia z bajki, który poprosi nas o rękę i zaproponuje nam zamieszkanie w dużym zamku. To samo dotyczy spotkania królewny.

Nasze życie jest bardziej skomplikowane i złożone niż bajka. Jest zarówno szare, jak i kolorowe. Smutne i wesołe. Łatwe i trudne. Jest wielowątkowe, wielopłaszczyznowe i wieloaspektowe. Ponieważ człowiek taki jest. Ponieważ my tacy jesteśmy. Dzięki temu możemy więcej czuć, myśleć, pragnąć, zdziałać, pokonać, stworzyć.

Dlatego też zamiast szukać kogoś, kto nie istnieje raczej bądź realistą i poszukaj kogoś z krwi i kości. Istniejącego tu i teraz. W miarę fajnego i miłego. Kogoś, kto ci się wyda interesujący, sympatyczny, z kim będziesz nadawać na podobnych falach.

Naszej drugiej połówki, która tylko czeka by nas poznać. Która może nie będzie księciem lub królewną. Ale za to będzie nas kochała i szanowała, rozumiała i słuchała, adorowała, doceniała i wspierała. Będzie naszym kochankiem/ą, przyjacielem. Kimś komu możemy zaufać, zwierzyć się, wypłakać, wyżalić. Ponieważ nas kocha bezinteresownie i całym sercem.

To wielkie szczęście spotkać kogoś takiego. Ale i wyzwanie. Musimy o tym pamiętać. Ponieważ niekiedy odnoszę wrażenie, że wielu z nas się wydaje, że nic nie robiąc, spotkamy tego kogoś.

Nic bardziej mylnego. Bowiem nie znajdziemy miłości bez naszego działania, poszukiwania, starania, się, zwracania uwagi, okazywania zainteresowania, wewnętrznego pragnienia.

Zaraz ktoś z was pewnie powie, że łatwo mówić, trudniej zrobić. Zgadzam się. Ale kto powiedział, że nasze życie będzie proste, że wszystko będzie tak jak tego chcemy i pragniemy? Zresztą czy chcielibyście tak żyć. Bo ja na pewno nie. Takie życie byłoby nudne, monotonne, bezbarwne, przewidywalne.

Zatem rusz głową i zastanów się, jaka ma być ta druga połówka, jak powinna wyglądać?

Ma być brunetką, blondynką czy może rudą. A może szatynką ? Ma mieć długie czy krótkie włosy ? Proste czy kręcone? Czy ma być szczupła czy nieco grubsza? Wysoka czy niska? Ponieważ wbrew temu co się nieraz mówi wygląd jest ważny. Decyduje bowiem o naszym pociągu seksualnym, o naszym zainteresowaniu druga stroną, o naszej namiętności.

Po drugie zastanów się, jakie cechy charakteru powinna mieć ta druga osoba? Jaki ma mieć system wartości? W tym celu odpowiedz sobie na pytanie, jakich ludzi lubisz i dlaczego? Ponieważ dzięki temu będziesz się łatwiej mógł się z tym kimś zrozumieć, dogadywać, porozumiewać.

Następnie zastanów się, czy wokół ciebie kręcą się takie osoby, czy spotykasz je tam, gdzie chodzisz? W szkole, w markecie, w autobusie, w kościele, w dyskotece, w klubie, restauracji, na mieście, na kursie, na prywatce, u znajomych, podczas spaceru, koncert itp.

Jeśli widzisz takie osoby to może warto byś spróbował nawiązać z nimi kontakt. Byś tego kogoś poznał, porozmawiał z nim. Tego nikt za ciebie nie zrobi. Ani przyjaciel, ani koleżanka czy znajomy. To musisz zrobić ty sam. Pamiętaj by być dla niej miłym, przyjaznym, kulturalnym i otwartym. Ale nie napastliwym, bezczelnym i niegrzecznym.

I nawet jeśli ten ktoś nie będzie chciał ciebie poznać to się nie martw się i próbuj dalej. W końcu chcesz poznać kogoś fajnego. A będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będziesz aktywny a nie bierny. Twórczy a nie próżny. Zatem do dzieła. Ponieważ, „gdzieś jest ktoś, kto tak, jak Ty marzy by kogoś poznać. Lecz jeszcze nie wie, że tym kimś jesteś właśnie Ty. Dlatego musisz mu dać szansę na poznanie Ciebie ”

Myślicie, że to naiwne, banalne? Nic bardziej mylnego. Sami sprawdźcie. Powodzenia.

Przygotował
Robert A. Monik

Miłosne rozstanie, to nie koniec świata
Nie bądź zawistny