Każdy, kto chce efektywnie uczyć się języka angielskiego, powinien podchodzić do tego zadania na wielu płaszczyznach. Oprócz nauki w szkole i na kursach warto sięgnąć po nowoczesne media i kanały społecznościowe. Jednym z takich rozwiązań jest angielski na YouTube, czyli opcja dla każdego, kto chce udoskonalić swoją znajomość języka. W niniejszym artykule znajdziesz 5 najlepszych kanałów, które koniecznie musisz wypróbować!

Dlaczego warto uczyć się angielskiego na YouTube?

Taka forma nauki języka angielskiego może być traktowana w roli atrakcyjnego rozszerzenia bieżącej edukacji. Eksperci są zgodni, że tylko prawdziwe „otoczenie się językiem” jest kluczem do sukcesu w zakresie opanowania angielskiego do perfekcji. Dlatego też warto podejść do tego zadania przy wsparciu wielu materiałów i sposobów nauczania.

W serwisie YouTube znaleźć można sporo ciekawych vlogów i podcastów językowych, które pomogą Ci lepiej opanować słownictwo, gramatykę czy fonetykę. Nie zastąpią one jakościowego kursu czy też korepetycji – te znaleźć możesz na platformie BUKI. Nawiązując współpracę z doświadczonym korepetytorem, warto też zapytać go o polecenie ciekawych materiałów edukacyjnych online.

Zanim wybierzesz jedną z propozycji kanałów na YouTube, zobacz najlepsze zalety korzystania z tego typu materiałów:

  • Dostępność i wszechstronność. Angielski na YouTube oznacza szeroki wybór materiałów na każdy temat i na wszystkich poziomach zaawansowania. 
  • Łatwy dostęp. Filmiki można oglądać za darmo i w wygodny sposób – na komputerze, smartfonie lub tablecie.
  • Motywacja. Najlepsze kanały w serwisie YouTube prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów angielskiego, co może pozytywnie nastrajać do nauki języka.

TED-Ed

Kanał pod nazwą TED-Ed oferuje filmy edukacyjne na różne tematy, przede wszystkim związane z edukacją. Wśród filmów TED-Ed można znaleźć wiele materiałów poświęconych nauce języka angielskiego. 

Warto podkreślić, że filmiki te są najczęściej krótkie, a ich lektorzy mówią wyraźnie i powoli. Jest to perfekcyjna opcja dla każdego, kto chce uczyć się poprawnej wymowy angielskiej w wersji slow.

English with Lucy

Prowadzony przez sympatyczną YouTuberkę kanał o nazwie English with Lucy cieszy się ogromną popularnością. Program ten zebrał już 10 milionów subskrybentów – nic dziwnego, ponieważ prezentowane materiały są naprawdę godne uwagi. 

Lucy prowadzi swoje odcinki w przejrzysty sposób, a treści tłumaczone są w pełni po angielsku. Jest to jeden z najlepszych kanałów dla tych, którzy chcą opanować British English do perfekcji.

Walczak English Coaching

Łukasz Walczak prowadzi nie tylko informacyjny portal na temat gramatyki oraz kursy i korepetycje, ale także własny kanał w serwisie YouTube. Od 2022 roku umieszcza na nim nagrania do słuchania, dzięki którym uczyć się można słów i wyrażeń przydatnych w różnych sytuacjach. 

Praktyczne zwroty wykorzystać można w podróży, podczas rozmowy o pracę i nie tylko. Prowadzący kanał wypowiada słowa z polskim akcentem, co może być korzystne dla osób, jakie nie mają ucha do akcentów angielskich.

Anglophenia

Anglophenia to kanał, który zaprzestał publikacji nowych filmików 7 lat temu, choć cieszył się sporym zainteresowaniem odbiorców. Dostępnych jest w sumie 46 odcinków tego programu, który skupiał się na różnicach pomiędzy angielskim brytyjskim i amerykańskim, nowych zjawiskach w języku i wielu ciekawostkach kulturowych. 

Nie jest to typowy kanał do nauki dla osób początkujących, ale świetnie sprawdza się wśród nieco bardziej zaawansowanych uczniów. Warto wrócić do treści zamieszczonych przez twórców Anglophenii, gdyż są one pełne wartościowej wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.

Speak English with Vanessa

Preferujesz amerykański angielski? W takim razie koniecznie sprawdź materiały wrzucane na kanał Speak English with Vanessa. Prowadząca program nauczycielka języka w przystępny sposób uczy amerykańskiej wymowy, jednocześnie zwracając uwagę na gramatykę i leksykę.

Vanessa publikuje nowe materiały co tydzień, w każdy piątek. Obszerne treści są bardzo ciekawe i różnorodne, więc każdy zwolennik amerykańskiej wymowy znajdzie tutaj coś dla siebie. Co więcej, można również zapisać się na interaktywny kurs online oraz skorzystać z darmowych lekcji na platformie Speak English with Vanessa.

8 aplikacji mobilnych przydatnych podczas bliższych i dalszych podroży
Dlaczego nauka angielskiego dla dzieci jest tak ważna?