Czy wiesz, że Polacy wysyłają do swoich krewnych na Wyspach Brytyjskich blisko 200 tysięcy paczek rocznie? Liczba ta nie spada pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – paczki do Anglii nadal są bardzo popularne. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz porównać ceny firm kurierskich i wybrać dobrego przewoźnika.

Cena paczki do Anglii – jak znaleźć korzystną ofertę?

Koszt wysyłki paczki do Wielkiej Brytanii jest zależny od spedytora, dlatego ceny zazwyczaj są rozbieżne. Serwis internetowy Euro-Paka.pl umożliwia łatwe porównanie dostępnych form dostawy paczki do Anglii i wybór najkorzystniejszej opcji. Jest to pomocne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, czym wysłać paczkę do Anglii. Ponadto warto w ten sposób szukać oszczędności, zwłaszcza gdy paczki z Polski do Anglii wysyłasz regularnie.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwszy krok to wybór kraju docelowego, którym w tym przypadku jest Wielka Brytania. Następnie należy określić wagę oraz dokładne wymiary przesyłki. W kolejnym etapie Twoja paczka zostanie wyceniona w złotówkach oraz funtach szterlingach, a Ty, z poziomu strony Euro-Paka.pl, będziesz mógł wybrać konkretną firmę kurierską.

W każdym przypadku poznasz najbliższą możliwą datę odbioru Twojej paczki przez kuriera oraz przewidywany czas dostawy do adresata. Obecnie paczki z Polski do UK trafiają średnio po 4-6 dniach roboczych. W dalszej części formularza uzupełnisz dane adresowe nadawcy i odbiorcy, dokonasz opłaty i zamówisz kuriera wprost do swojego domu.

Wysyłka paczki do Anglii po Brexicie – co trzeba wiedzieć?

Od stycznia 2020 roku Wielka Brytania nie należy do Unii Europejskiej, co niesie za sobą pewne utrudnienia w transportowaniu przesyłek do Anglii, Walii oraz Szkocji. Jeszcze do końca grudnia 2020 roku przepływ towarów odbywał się bezcłowo. Obecnie wszystkie paczki z Polski do Anglii podlegają odprawie celnej. To wiąże się nie tylko z koniecznością sporządzenia odpowiedniej dokumentacji, ale oznacza również dodatkowe opłaty, głównie za cło i VAT.

W kwestii prawidłowo wypełnionych dokumentów celnych nie musisz się o nic martwić. Wystarczy, że dostarczysz kilku koniecznych informacji, a całą dokumentacją zajmie się Euro-Paka i profesjonalna agencja celna. Dzięki temu paczkę nadasz szybko, bezpiecznie i tanio.

Warto wiedzieć, iż paczki o niewielkiej wartości (nieprzekraczającej 200 zł) są zwolnione z dodatkowych opłat. Chodzi tutaj o wartość szacunkową, deklarowaną przez nadawcę. Nikt nie weryfikuje podawanej kwoty, więc najlepszym rozwiązaniem jest wpisywanie niskich wartości. Pamiętaj także, że łączna wartość przedmiotów umieszczonych w jednej paczce nie może przekroczyć 700 zł.

Co zyskasz, wybierając brokera kurierskiego?

Broker współpracuje z wieloma firmami kurierskimi, dostarczając im zleceń na szeroką skalę. Pozwala to na negocjację cen paczki do Anglii oraz innych krajów i oferowanie klientom tanich rozwiązań. Ponadto serwisy typu Euro-Paka oszczędzają czas, jaki należałoby poświęcić na sprawdzanie zasad wysyłki obowiązujących u poszczególnych kurierów. Wszystkie wytyczne znajdziesz w jednym miejscu.

Inteligentna technologia wyceny paczek pozwoli Ci błyskawicznie poznać koszty wysyłki i zaproponuje najtańszego kuriera. Za każdym razem zapłacisz dokładnie tyle, ile wyliczył system – nie ma mowy o niespodziewanych dopłatach.

Każda paczka zostaje objęta bezpłatnym, wliczonym w cenę zamówienia ubezpieczeniem, którego wysokość uzależniona jest od wybranej formy dostawy. Dodatkowo na swój adres mailowy otrzymasz numer przesyłki i na bieżąco będziesz mógł śledzić jej trasę.

Ile kalorii można spalić na trampolinie ogrodowej? Odpowiedź cię zaskoczy!
Od wyprawki dla noworodka po szkolne gadżety