Owszem, interesujemy się modą. Być może jest tak, jak śpiewała niegdyś Cyndi Lauper w swoim wielkim przeboju lat 80′ – “Girls just want to have fun”, ale sytuacja jest chyba trochę bardziej skomplikowana. Postaramy się o najlepsze podpowiedzi dla dziewczyn, pań i dam, które dotyczyć będą sukienek w trzech podstawowych stylach: casual, formal oraz sukni wieczorowych.

Jaka sukienka na co dzień?

Zacznijmy od drobnej, lecz istotnej uwagi: sukienki warto jest przeglądać, oceniać i kupować w cieszących się dobrą opinią, porządnych sklepach online. Jednym z najczęściej odwiedzanych jest answear.com. Zaufanie do sprzedawcy oraz proponowanych produktów jest w tym przypadku dobrze potwierdzone. Jednym słowem znaczenie ma miejsce zakupu. Przypatrzmy się więc na przykładzie Answear, co jest możliwe, konieczne, wymagane lub po prostu modne i dobrze widziane.

Do rzeczy. Ubrania utrzymane w dress code typu casual, a więc ubrania na co dzień, uniwersalne, powinny nosić się komfortowo i bezpretensjonalnie. Sukienka taka zwykle będzie cechować się prostym krojem, ale nigdy nie powinniśmy rezygnować ze stylu. Np. sportowy producent odzieży Nike może nam zaproponować skrajnie prosty krój, a jednocześnie zapewnić najwyższą jakość użytego materiału i zgodność z modą sportową. Z kolei Calvin Klein oprócz eleganckich standardów będzie tak wszechstronny, że nasza sukienka casual może nawet posiadać kaptur. Jest tu wiele możliwości. Materiał może być lekki i zwiewny albo utrzymywać ściślej kształt nadany w studio projektowym. Od nas wyłącznie zależy, czy dekolt, nogi, przedramiona będą odkryte bardziej czy mniej. Dobra sukienka do codziennego noszenia powinna być produktem markowym, albowiem to gwarantuje jej klasę, ale najważniejsze w tym przypadku będzie to, aby czuć się swobodnie w swojej sukience casual.

3 sukienki, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie?

Sukienki w stylu bardziej formalnym – sukienki do biura

Trochę inaczej wygląda sprawa, gdy pani udaje się do pracy w biurze. Tu standardy są już określone bardziej ściśle. Słowem kluczowym w modzie typu formal jest “szyk”. Nie przesadzamy z ozdobami, do biura polecamy sukienkę elegancką. W ten sposób oddalamy się lekko od stylu uliczno-młodzieżowego i przechodzimy do krojów dopasowanych. W biurze nie powinniśmy wyróżniać się nadmiernym nagromadzeniem wzorów i bardzo nowoczesnymi dodatkami. Styl formal to raczej schludność i jakość, które liczą się np. podczas spotkań biznesowych. Nie znaczy to jednak, że nie mamy tu pola do zamanifestowania własnego stylu. Ale nasze osobiste preferencje estetyczne w sukience do biura wyrażać się powinny raczej poprzez doskonałe dopasowanie sukienki do naszej figury, drobne, lecz znaczące elementy (np. guzik lub kołnierzyk). Zaleca się kolorystykę stonowaną, ale wiemy, że dziś w dużych wielkomiejskich biurach także trwa pewien rodzaj rewii mody…

Specjalne okazje – sukienka jako kreacja

Dobrze. Trzecią sukienką, którą każda kobieta powinna posiadać w szafie jest suknia koktajlowa. Mamy na myśli oczywiście okazje przyjęć, świąt, celebracji, weekendów spędzonych w parkach lub restauracjach, itd. Tu w opisie sukienki zastosujemy już słowa: wyszukana, niebanalna, wyróżniająca. Dla kreacji wieczorowych dobre będą nawet połysk, cekiny, specjalnie utworzone fałdy, niekiedy nawet falbany. Sukienka koktajlowa pozostawia nam olbrzymie pole dla użycia fantazji. Pamiętajmy: dozwolone jest wszystko, zgodnie z naszym wyborem, jednak w ramach obowiązujących standardów jakości i wykonania.

Premiera nowej marki gamingowej SureFire
Bohaterowie komiksów Marvela - czym wyróżnia się Deadpool?