Gdzie Polacy mogą wyjechać na wakacje 2020? Teraz każdy zadaje sobie to pytanie. Odpowiemy na nie w tym artykule.

Coraz więcej państw otwiera swoje granice, coraz więcej połączeń lotniczych zostaje odmrożonych. Wygląda na to, że jednak latem tego roku podróże zagraniczne będą możliwe. Sprawdzamy, dokąd mogą polecieć Polacy po otwarciu międzynarodowego ruchu lotniczego.

Po kraju Polacy mogą latać od początku miesiąca, a od 16 czerwca odmrożono dla nas także loty zagraniczne. 13 czerwca otwarto granice naszego kraju dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Także od tego dnia naszych rodaków po powrocie do kraju nie obowiązuje już kwarantanna. W związku z tym eksperci rankomat.pl przeanalizowali bieżącą sytuację.

Do jakich krajów mogą podróżować Polacy?

Swoje granice już 28 maja dla obywateli Unii Europejskiej otworzyła Chorwacja. Od początku czerwca można podróżować także do Bułgarii oraz Włoch. Polacy będą mogli podróżować również na Litwę oraz Słowenię (wymagane jest zaświadczenie rezerwacji noclegu), a także na Cypr, o ile posiada się aktualne badanie potwierdzające, że nie jest się zakażonym koronawirusem.

Grecja otworzyła swoje granice od 15 czerwca, podobnie jak Czechy (ograniczenia będą dotyczyć jedynie mieszkańców województwa śląskiego uznanego za czerwoną strefę, będą mogli oni wjechać do Czech pod warunkiem okazania aktualnego, negatywnego testu na koronawirusa). Od tego dnia możemy także wybrać się do Francji i Belgii, a od 13 czerwca możemy podróżować do Niemiec.

Do Hiszpanii, Portugalii i krajów nadbałtyckich będzie można przyjeżdżać od 1 lipca. Poniższa mapa prezentuje, gdzie już mogą lub lada chwila będą mogli podróżować Polacy:

Dokąd mogą podróżować Polacy Wakacje 2020
Dokąd mogą podróżować Polacy Wakacje 2020

 

Trampki Converse – dlaczego warto mieć je w swojej szafie?
Ciekawe seriale obyczajowe na wieczór