Każdy, z nas jest odpowiedzialny za swoje życie. Za to co z nim uczyni, by być szczęśliwym, kochanym i radosnym.

Niekiedy zapominamy o tym, że jesteśmy w wielkim stopniu odpowiedzialni za jakość swojego życia. Za to, co uczynimy, by nasze życie było piękne, radosne i szczęśliwe.

W ten sposób jakby odrzucamy swoją wielką rolę w budowaniu lepszego świata. Pozwalamy, by inni decydowali o naszym losie i przyszłośći. Czy to nie paradoks, że tak postępujemy ?

Moim zdaniem to smutne, że ludzie często zrzucają na innych odpowiedzialność za swoje błędy, potknięcia czy nieszczęścia. Obarczają ich winną za to, co sami zrobili zle. W końcu to nie inni są winni temu, jak wygląda nasze życie, jak nam się żyje. Ale przede wszystkim My sami.

Każda przez nas podjęta decyzja, dokonany wybór, ma ogromny wpływ na kształt naszej egzystencji. Na jakość naszego życia. Warto o tym zawsze pamiętać. Może wówczas nasze życie przybierze piękniejszą postać.

Tego chyba wszyscy byśmy chcieli. By żyło nam się lepiej, dostatniej, pogodniej. Nie ma chyba takiej osoby na świecie, która, by nie chciała być szczęśliwa i radosna.

W końcu celem naszego życia jest bycie szczęśliwym. Tylko wówczas bowiem możemy starać się, by innych uczynić szczęśliwymi. Nikt inny poza nami nie może tego uczynić.

Dlatego warto już dziś starać się, by nasze życie uczynić takim, jakim chcielibyśmy żeby było. Dopiero wówczas wezmiemy pełną odpowiedzialność za swoje życie.

Każdy nasz dokonany wybór, decyzja, przez nas podjęta powinna być wynikiem naszych pragnień, marzeń czy celów do którch chcemy zmierzać.

Powinny odwierciedlać nasz system wartości, uniwersalne prawdy i to, co jest dobre i słuszne. Powinny służyć naszemu rozwojowi.

Nie możemy robić czegoś tylko dlatego, że robią tak inni. W końcu życie innych nie jest naszym życiem. Nie im przyjdzie bowiem ponosić konsekwencje za nasze uczynki i to, co uczynimy ze swoim życiem. Tylko My możemy być odpowiedzialnymi za swoje życie. Nikty inny. Tylko My. Zawsze trzeba o tym pamiętać.

Wówczas nasze życie będzie bardziej świadome, dojrzałe i odpowiedzialne.

A tego chyba wszyscy chcemy ?

Zatem czas już dziś musicie podjąć ważną decyzję o tym, czy chcecie, by Wasze życie było piękne, radosne i szczęśliwe. Czas, by wziąć odpowiedzialność za jakość Waszego życia. Za Wasz rozwój i pomyślność.

Nie jutro, ale dziś jest przede wszystkim ważne. W końcu dzisiejsze Nasze wybory i decyzje decydują o Naszym jutrze. O Naszej przyszłości.

A kto jak nie My sami mamy zadbać o Nasze jutro. O Naszą piękną i radosną przyszłość. O nasze szczęście i wartości.

Przygotował
Robert Monik

Magia pocałunku
Dzieci mają prawo być szczęśliwe