Chcesz wydać książkę, ale nie wiesz jaki budżet musisz zaplanować na tę inwestycję? Podpowiemy Ci jak zrobić to minimalnym kosztem.

Kiedyś do tego, by opublikować książkę koniecznym było nawiązanie współpracy z wydawnictwem, które niejednokrotnie narzucało poważne zmiany. Autor musiał się z nimi zgodzić, by doszło do realizacji projektu. Dziś można ten punkt pominąć. Self publishing nie wymaga też inwestowania dużych nakładów finansowych, które zwrócą się lub nie.

Dlaczego warto wydać książkę samodzielnie?

Posiadasz pełną kontrolę nad całą treścią, nikt w nią nie ingeruje, nie narzuca Ci zmian. Decydujesz o tym jak ostatecznie będzie wyglądać Twoja książka, układ tekstu, okładka, czcionka, bez względu na to, czy ostatecznie wybierzesz formę papierową, czy elektroniczną.

Nie musisz dzielić się zyskiem z pośrednikami. Sam ustalasz ile chcesz zarobić na każdym egzemplarzu. Decydując się na formę papierową, korzystasz z opcji druku na życzenie, co pozwoli Ci uniknąć konieczności wydania dużego nakładu związanego z wysokimi kosztami. Każda sztuka będzie drukowana po zamówieniu klienta.

Wydając książkę w formie papierowej i elektronicznej jednocześnie, zyskujesz możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców. Czytelnicy dzielą się bowiem na zwolenników książek tradycyjnych oraz tych, którzy wolą korzystać z dobrodziejstw technologii, szczególnie jeśli są tańszym rozwiązaniem.

Jak to zrobić?

Zaufaj doświadczonym specjalistom, którzy pomogą Ci krok po kroku osiągnąć cel. Zajrzyj na stronę wydawnictwa Wydać Książkę, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje odnośnie całego procesu zmierzającego do publikacji, a następnie wypełnij formularz, dzięki któremu przygotowana zostanie dla Ciebie darmowa wycena. Otrzymasz możliwość przygotowania plików z treścią do druku, a także wydania dzieła w formie ePUB, czy Mobi.

Jeżeli uważasz, że potrzebujesz pomocy korektora, redaktora, którzy spojrzeliby świeżym okiem na Twoje dzieło, albo grafika, który pomógłby Ci zaprojektować okładkę (możesz także skorzystać z gotowych szablonów), oferujemy wsparcie ekspertów. Jesteśmy również w stanie zaproponować Ci kampanię marketingową adekwatną do Twoich oczekiwań. Różnica w stosunku do współpracy z wydawnictwem tradycyjnym jest taka, że tutaj my pracujemy dla Ciebie i to Ty musisz zatwierdzić wszystkie zmiany, które zaproponujemy, a nie odwrotnie.

Dowiedz się więcej o Yerba Mate
Co po maturze - praca czy studia?