Twoja pociecha zainteresowała się nauką gry na instrumencie? Sprzęt muzyczny dobrej jakości niestety bywa dość kosztowny. Oczywiście na początek nie jest konieczny drogi, profesjonalny zestaw, ale najtańsze produkty pozostawiają wiele do życzenia. Co zrobić w tej sytuacji, by jak najlepiej wesprzeć swoje dziecko w rozwijaniu nowej pasji? Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na wynajem instrumentu muzycznego!

Pora rozpocząć muzyczną przygodę – jaki instrument do nauki gry dla nastolatka?

Okres dojrzewania jest wyjątkowym etapem w życiu każdego człowieka. W tym czasie młodzi ludzie często rozpoznają swoje mocne strony i talenty, odnajdują zainteresowania, pielęgnują pasje itp. Twoje dziecko samo zainteresowało się muzyką, a może chcesz je do tego zachęcić? Jak najbardziej warto – liczne badania wykazują, że gra na instrumencie daje wiele korzyści. Między innymi przyczynia się do rozwoju intelektualnego, rozbudza kreatywność, dodaje pewności siebie, a także pomaga rozładować stres i poprawia nastrój.

Nastolatki najczęściej sięgają po gitarę, ponieważ inspirują się sławnymi, podziwianymi muzykami. Oczywiście niewykluczone, że pociecha zainteresuje się np. skrzypcami, trąbką czy perkusją. Najlepiej, żebyś dał pełną swobodę w tej kwestii. Kiedy zaś dziecko w ogóle nie ma pomysłu, warto zacząć np. od pianina.

Nowe hobby może okazać się strzałem w dziesiątkę i szybko przerodzić się w pasję. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że po krótkim czasie zostanie rzucone w kąt. Z nastolatkami tak naprawdę nigdy nie wiadomo – mają przecież pełne prawo eksperymentować i próbować. Nie każdy ma jednak budżet, który pozwala na takie kaprysy. Dla przykładu, na gitarę elektryczną z całym potrzebnym osprzętem trzeba wydać nawet kilka tysięcy złotych. Taki zestaw możesz potem spróbować sprzedać, ale nie odzyskasz jego pełnej wartości, a do tego cały proces będzie też wymagał od Ciebie pewnego nakładu pracy i czasu oraz wiedzy, której nie posiadasz. Sprzedaż używanego instrumentu, to nie to samo co sprzedaż bluzki, czy butów. Tu trzeba wykazać się wiedzą na temat tego konkretnego instrumentu, ponieważ kupujący będzie zadawał wiele szczegółowych pytań.

Hobby nie musi być drogie – jak najtaniej zdobyć sprzęt muzyczny do nauki?

Najlepiej, by instrument do nauki gry był nowy. Wtedy masz pewność, że będzie całkowicie sprawny i grywalny. Nie ma jednak sensu schodzić poniżej pewnego pułapu cenowego. Na rynku można znaleźć bardzo tanie sprzęty, ale zwykle są one wykonane z materiałów słabej jakości – gorzej brzmią, są podatne na uszkodzenia i mało przyjemne w użytkowaniu. Przez to nastolatek może tylko szybciej się zniechęcić do nauki.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zachęcić do nauki gry, to kupując najtańsze najczęściej zniechęcasz!

Co jednak powinieneś zrobić, gdy nie dysponujesz odpowiednim budżetem albo po prostu nie chcesz ryzykować, że wydasz sporo pieniędzy na przelotne zainteresowanie? Wiele osób sięga po sprzęt muzyczny z tzw. drugiej ręki. Używane instrumenty mają przystępne ceny i jak najbardziej mogą być w pełni sprawne. Niestety, w praktyce osobom niedoświadczonym trudno znaleźć prawdziwe okazje, przez co można łatwo dać się nabrać nieuczciwym sprzedawcom. Niektórzy oferują sprzęty, w przypadku których koszty naprawy przewyższają ich prawdziwą wartość!

Bezpiecznym, tanim i bardzo wygodnym rozwiązaniem okazuje się być wynajem instrumentów. Wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z istnienia takiej opcji, a jest ona wręcz idealna na początek.

Nie kupuj – wypożycz! Dlaczego warto zdecydować się na wynajem instrumentu muzycznego?

Wypożyczalnia instrumentów muzycznych działa podobnie, jak np. w przypadku sprzętu sportowego. Z oferty wybierasz odpowiedni produkt, z którego Twoje dziecko może korzystać w ramach umowy abonamentowej. Co miesiąc płacisz niewysoką, ustaloną sumę. Po zakończeniu minimalnego okresu najmu sprzęt możesz oddać albo wymienić na inny, np. lepszy model.

Wynajem instrumentu to świetna alternatywa, dzięki której nie musisz ryzykować dużych wydatków. Twój nastolatek ma szansę sprawdzić, czy gra na instrumencie w ogóle mu się spodoba, a do tego ma możliwość przetestowania różnych modeli. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zrezygnuje z nauki, wystarczy, że zwrócisz sprzęt. Kiedy zaś okaże się, że nowe hobby zupełnie go oczarowało, a wypożyczony instrument jest wprost idealny, możesz go wykupić. Wystarczy, że do końca „spłacisz” jego wartość, wpłacając ustaloną kwotę albo dalej będziesz opłacał abonament, tak jak raty.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu muzycznego online. Jak to działa? Wystarczy wybrać instrument, wypełnić krótki formularz i uregulować pierwszą wpłatę. Produkt zostanie dostarczony kurierem pod wskazany przez Ciebie adres albo przygotowany do odbioru w wybranym partnerskim sklepie muzycznym. Wszystkie formalności dopełnisz on-line. Po zakończeniu umowy sprzęt zwracasz w taki sam sposób, dlatego cały proces jest prosty i szybki. Kilka kliknięć i gotowe!

Nastoletnie eksperymenty nie muszą narażać Twojego budżetu na szwank. Daj pełną swobodę swojemu dziecku, bez obaw o wydatki. Pozwól mu eksplorować muzyczny świat, by miało szansę odkrywać swoje zdolności i pasje. Przetestuj wynajem instrumentów muzycznych online!

3 najciekawsze atrakcje dla młodzieży w Jedlinie-Zdroju
Perfumy damskie – jakie warianty mamy do wyboru?