Harry Potter i Kamień Filozoficzny jest to gra oparta na książce z serii Harry Potter. Jest to gra zręcznościowa i można powiedzieć, że przygodowa. Gra jest rozłożona na kilkanaście albo kilkadziesiąt poszczególnych rozdziałów. Kiedy mamy inny rozdział pojawia nam się jego nazwa i zadania do wypełnienia. W grze wcielamy się oczywiście w Harrego Pottera. Chodzimy na różne lekcje i uczymy się nowych czarów. Można zrobić sobie trening na miotle albo rozegrać ligę.

Gra ta mam bardzo ładną i dosyć szczegółową grafikę. Jest dobry przekład na język polski. Poruszamy się strzałkami, kursorami, skacze się klawiszem ctrl i czaruje albo klawiszem alt albo lewym przyciskiem myszki, prawym przyciskiem można też skakać. Po drodze przez całą grę zbieramy fasolki Bertiego.

Na końcu po zebraniu większości fasolek bracia Fred i George pokażą nam dosyć śmieszny kawał. Oczywiście, niektóre zadania będą polegały na przechytrzeniu wroga Harrego Draco Malfoya, który na każdym kroku chce nam przeszkodzić. Na końcu z gry zmierzymy się z Voldemortem. Będzie to trudna rozgrywka. Lecz jeśli uważaliśmy na wszystkich lekcjach i zręcznie je przechodziliśmy powinno nam pójść nieco łatwiej :).

Gorącą polecam!!!

Przygotował
Piotrek – piotrek18412@poczta.onet.pl

Recenzja Medal of Honor
Recenzja gry The Settlers 4