Ekstremalne prezenty mogą sprawić więcej radości niż powtarzalne banały jak płyta z muzyką czy portfel. Skok ze spadochronem jako prezent urodzinowy na długo zostanie w pamięci, a także na dokumentujących podniebną przygodę zdjęciach lub filmie.

Prezent na urodziny wcale nie musi być nudny, tym bardziej jeśli jubilat to facet w sile wieku. Zamiast kupować kolejny sweter czy zamawiać tort, warto zastanowić się nad tym, jak można wspólnie spędzić czas tak, by był niezapomniany i wyjątkowy. Prezent dla brata nie musi być śmiertelnie poważny – wybierając najlepszy podarunek, warto puścić wodze fantazji.

Adrenalina i niezapomniane przeżycia jako prezent urodzinowy

Prezent urodzinowy nie musi być przedmiotem. Rzeczy materialne niszczą się albo odkłada się je w kąt i zapomina o nich z czasem. Z kolei wspomnienia są niezniszczalne i zawsze dostępne, wywołują o wiele więcej emocji niż prezenty w rodzaju koszuli czy zegarka. Dlatego najlepszy prezent dla brata to np. skok spadochronowy, wyścigi gokartowe, lot w tunelu aerodynamicznym czy skok na bungee.

Emocje towarzyszące ekstremalnym prezentom są ogromne, dlatego dobrze zapadają w pamięć. Wbrew pozorom tego typu podarunki łatwo zorganizować i nie trzeba wydawać na nie majątku. Można kupić voucher i pozwolić wybrać najlepszy dzień na jego wykorzystanie lub zarezerwować konkretny termin w ramach niespodzianki.

Wymienione aktywności dostarczające adrenaliny nie wymagają specjalnego przygotowania ani badań lekarskich. Np. skok ze spadochronem poprzedza się rzeczowym szkoleniem, a kombinezon i gogle można wypożyczyć na miejscu. Koszt takiego prezentu to kilkaset złotych. W cenę prezentu wliczone są oczywiście lot na wysokość 4 kilometrów, skok i lądowanie. Za dodatkową opłatę można zamówić także film i zdjęcia dokumentujące tę niezwykłą przygodę.

Przyjęcie niespodzianka i wspólny wyjazd jako prezent na urodziny

Sposobem na uczczenie urodzin brata może być przyjęcie niespodzianka w nietypowym miejscu lub wspólny wyjazd. Dwie pieczenie na jednym ogniu można upiec, organizując wyjazd i przyjęcie w miejscu docelowym. W zależności od upodobań i zainteresowań można zdecydować się np. na weekend w górach, nad morzem, szkołę przetrwania, imprezę z paintballem czy wypad do spa.

Na wycieczkę warto zabrać grupę przyjaciół w myśl zasady „im więcej, tym weselej”. W końcu urodziny to okazja do świętowania z najbliższymi.

Top 5 polskich komedii - na jesienne wieczory!
Najlepsze pomysły na sportowe prezenty świąteczne