Soczyście zielone, fioletowe czy czerwone kosmyki coraz częściej można dostrzec na głowach zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nietuzinkowe zabarwienie pasm to doskonały sposób na podkreślenie swojego stylu i wyróżnienie się z tłumu, nic więc dziwnego, że po kolorowe substancje sięgają osoby w każdym wieku. Jeśli obawiasz się trwałej zmiany lub nie możesz sobie na nią pozwolić, sięgnij po kosmetyki farbujące tylko na kilka godzin lub parę dni. Zaintrygowaliśmy Cię?

Barwna czupryna niesamowicie podnosi pewność siebie, dodaje odwagi i pomaga stać się zauważonym. Jeśli do ostro czerwonych lub fioletowych pukli dołączą także pogodny uśmiech i iskierki w oczach, to nawiązanie kontaktu z innymi osobami będzie bajecznie proste! Farbowane pasma to doskonały sposób na odmianę swojego grzecznego i ułożonego wizerunku wymaganego w czasie roku szkolnego czy akademickiego. W wakacje można zaszaleć z nietuzinkowym lookiem bez żadnych konsekwencji. Wreszcie intrygujące odcienie na głowie mogą być doskonałym uzupełnieniem imprezowej stylizacji. Festiwale, dyskoteki, spontaniczne tańce na plaży – w każdej sytuacji możesz wyglądać nietuzinkowo, dzięki czemu przyciągniesz zaciekawione spojrzenia i będziesz osobą rozpoznawalną.

Zalet szalonego farbowania włosów na chwilę jest wiele i każda z nich oferuje mnóstwo zabawy i pozytywnych wrażeń! Jednak aby osiągnąć zamierzony efekt i być zadowolonym z tymczasowej metamorfozy, warto podejść do tematu na trzeźwo. Na początku należy określić, jaki efekt chcemy uzyskać, dowiedzieć się więcej na temat sposobu używania substancji barwiących i zdecydować, czy zamierzony odcień będzie możliwy do uzyskania na naszych włosach. Oto krótki poradnik, który ułatwi Ci krótkotrwałe malowanie kosmyków i rozwieje wątpliwości dotyczące tego zabiegu.

Szalony kolor włosów na chwilę? Tak!

1. Jak długo utrzyma się kolor?

Trwałość zależy od konkretnego specyfiku. Istnieją produkty, które całkowicie zmywają się podczas pierwszego kontaktu z wodą i szamponem, inne znikają stopniowo i naturalny odcień pasm powraca po kilku lub kilkunastu myciach. Najtrwalszą metodą tymczasowego farbowania są szamponetki – w ich przypadku można nawet trafić na niezwykle trwałe pigmenty, które niekiedy utrzymują się w strukturze włosa o wiele dłużej, niż przewiduje to producent. Jednak zdecydowana większość barwiących substancji pozostaje na pasmach maksymalnie kilka dni, a po tym czasie fryzura powraca do swojego wyglądu sprzed zabiegu.

2. Czy wszystkie rodzaje włosów nadają się do tymczasowej koloryzacji?

Niestety, nie każde. Należy zachować szczególną ostrożność, gdy mamy pasma wysokoporowate. Ich chropowata struktura i odstające łuski mogą być przyczyną nierównomiernego rozłożenia substancji barwiącej i powstania nieestetycznych plam.

Warto także wspomnieć o tym, czy zawsze otrzyma się efekt jak ten widoczny na opakowaniu farby lub w reklamie. Tutaj także odpowiedź brzmi: nie. Im większą metamorfozę chcemy przeprowadzić, tym rezultat może bardziej odbiegać od oczekiwań. Pasma czarne, brązowe, a nawet określane jako ciemny blond często nie rozjaśniają się do odcienia gumy balonowej czy subtelnego fioletu. Wynika to ze specyfiki preparatu – w końcu działa on jedynie nawierzchniowo, w związku z czym nie zawsze jest w stanie pokryć ciemną barwę naturalnych pukli. Najlepsze efekty uzyskuje się na pasmach jasnych – na nich barwiące kosmetyki do włosów będą widoczne bardzo wyraziście.

Szalony kolor włosów na chwilę? Tak!

3. Które produkty sprawdzą się najlepiej w krótkotrwałej koloryzacji?

Do wyboru są spraye, kredy, pudry, pianki i farby. Wszystkie oprócz farb aplikuje się w większości przypadków na umyte i wysuszone pasma w sposób prosty i instynktowny – po prostu spryskuje się głowę lub nanosi substancję na poszczególne pasma lub całą czuprynę. Oczywiście można to zrobić samodzielnie, jednak jeśli zależy nam na dokładnym rozprowadzeniu substancji bez pominięcia włosków, warto poprosić o pomoc znajomego. Specyfiki doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy szybko zmienić swój wizerunek, np. tuż przed wyjściem na imprezę. Kilka minut i kolorowe pasma gotowe! Używanie szamponetek trwa trochę dłużej. Aplikuje się je na umyte i wilgotne włosy, pozostawia na kilkanaście do kilkudziesięciu minut, a po tym czasie dokładnie spłukuje.

Szalony kolor włosów na chwilę? Tak!

4. Co znajduje się w farbach do tymczasowej koloryzacji włosów?

W barwiących kosmetykach obecne są przede wszystkim kolorowe pigmenty, które otulają pukle, oferując interesujący odcień. Polimery syntetyczne tworzą powłokę zabezpieczającą przed zbyt szybkim zmywaniem się koloru. Z kolei środki powierzchniowo czynne ułatwiają usunięcie produktu i zapobiegają jego wnikaniu w łuski. Zazwyczaj formuły nie zawierają amoniaku i utleniaczy, dzięki czemu nie niszczą i nie wysuszają kosmyków.

Szalony kolor włosów na chwilę? Tak!

Domowy trening na atlasie do ćwiczeń? Czemu nie!
Sportowo, ale modnie! Jak podkręcić sportowe stylizacje latem?