Skoki spadochronowe w tandemie – zarezerwuj swój skok już teraz!
Skoki spadochronowe w tandemie – zarezerwuj swój skok już teraz!

Lubisz buzującą adrenalinę? Chcesz poczuć się tak, jak profesjonalny skoczek spadochronowy? Zarezerwuj dla siebie skok w tandemie!

Skok spadochronowy może stać się doskonałym sposobem na spędzenie weekendu. Teraz, aby skorzystać z tego typu rozrywki, nie trzeba brać udziału w specjalnych szkoleniach – wystarczy wybrać skoki spadochronowe w tandemie.

Skoki tandemowe – w dwójkę raźniej

Skoki tandemowe to specjalny typ skoków spadochronowych, w których biorą udział dwie osoby, a mianowicie są to instruktor spadochroniarstwa oraz jego pasażer.

Tego rodzaju skoki spadochroniarskie zaczęły być stosowane pod koniec lat siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pojawiły się w latach dziewięćdziesiątych i nadal możemy korzystać z nich w dobrych ośrodkach spadochroniarskich.

Do skoku spadochronowego w tandemie wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, a mianowicie są to:

  • spadochrony tandemowe – duże spadochrony przeznaczone dla dwóch uczestników
  • automaty i spadochrony zapasowe – zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo lotu
  • uprząż tandemowa – łączy ze sobą instruktora z pasażerem

Dzięki zastosowaniu takiego właśnie sprzętu skoki tandemowe mogą być jednocześnie tak ekscytujące, a przy tym jednocześnie wysoce bezpieczne – także dla tych osób, które nie posiadają żadnych wcześniejszych doświadczeń w spadochroniarstwie!

Czy każdy może skoczyć w tandemie?

Skoki tandemowe zyskały tak dużą popularność, ponieważ może korzystać z nich niemalże każdy – bez skomplikowanych i drogich szkoleń, treningów czy też badań lekarskich.

Z tego też względu skoki spadochronowe w tandemie mogą być tak dobrym pomysłem na realizację marzeń – niezależnie od wieku!

Skoki spadochronowe tego typu posiadają niewielkie przeciwwskazania, które dotyczą między innymi poniższych przypadków:

  • powyżej 100-120 kg masy ciała
  • ostre schorzenia układu oddechowego i krążenia
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Skok tandemowy krok po kroku – jak skacze się w tandemie?

Pierwszy krok, aby wziąć udział skoku tandemowy, to wykonanie rezerwacji na dogodny termin tego wydarzenia. Teraz to bardzo proste – można przeprowadzić swoją rezerwację on-line bez konieczności wychodzenia z domu! Taką opcję oferuje swoim klientom ośrodek spadochroniarski Skydive.

Następnie, w wybranym dniu, należy przyjechać na miejsce. Na skok warto zarezerwować sobie kilka godzin, ponieważ konieczne są także odpowiednie przygotowania. Obejmują one szkolenie informujące o przebiegu skoku oraz odbiór wyposażenia – kasku, gogli, kombinezonu, gdy wymaga tego pogoda.

Gdy uczestnicy i instruktorzy są już przygotowani, wchodzą wspólnie do samolotu, który wynosi ich na odpowiednią wysokość 3000 albo 4000 metrów. Wysokość wyskoku ma tu szczególne znaczenie, ponieważ to od niej zależy czas swobodnego spadania – spadania z nieotwartym jeszcze spadochronem. Przy skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około 60 sekund. To zdecydowanie najbardziej emocjonujące przeżycie całego skoku!

Potem instruktor otwiera spadochron i uczestnicy skoku powoli opadają na lądowisko. Przy skoku spadochronowym w tandemie lądowanie jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o jakiekolwiek kontuzje.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie – ile to kosztuje?

Za skoki spadochronowe w tandemie wcale nie trzeba płacić wysokiej sumy. Ceny za skok z 3000 metrów zaczynają się od 599 złotych, natomiast te z 4000 metrów od około 750 złotych. W cenie około 300 złotych można wykupić także usługę filmowania skoków.

Wykonaj swoją rezerwację na skok spadochronowy w tandemie już teraz!

Jak zrobić idealne selfie?
Porówneo – poznaj oferty ubezpieczycieli bez wychodzenia z domu