Szukasz sposobu na nudę i chcesz miło spędzić jesienny wieczór? Sięgnij po sprawdzone polskie komedie, które pozwolą Ci się oderwać od rzeczywistości i przyjemnie spędzić czas. Poniżej możesz zapoznać się z rankingiem, w którym prezentujemy listę najlepszych polskich komedii, które każdy powinien zobaczyć. Warto je włączyć by poprawić sobie humor i miło spędzić czas ze znajomymi.

Film 1 – Dzień Świra

Jest to historia Adama Miauczyńskiego, w którego wcielił się Marek Kondrat. Opowiada ona o mężczyźnie cierpiącym na nerwicę natręctw, dla którego każda minuta życia jest nieustanną walką z codziennymi sytuacjami. Pozornie trudny temat został przedstawiony w bardzo zabawny sposób. Oglądając codzienne zmagania Adama można bowiem odnieść, że całe jego życie jest wielką komedią pomyłek.

Film 2 – Vinci

Jedno z najbardziej znanych dział Juliusza Machulskiego opowiada o dwóch złodziejach dzieł sztuki, którzy stają przed największym “wyzwaniem” w swoim życiu – mają wykraść obraz Leonarda da Vinci i pozbawić Kraków jego największej chluby, damy z łasiczką. W opracowywaniu misternego plany pomaga im ekscentryczny staruszek i młoda, niezwykłe uzdolniona malarka. Czy ich plan się powiedzie?:- przekonasz się sam, sięgając po ten film.

Film 3 – Seksmisja

Jak wyglądałby świat bez mężczyzn, w którym rządziłyby wyłącznie kobiety? Z całą pewnością zabawnie – z tego samego założenia wyszedł Juliusz Machulski, przygotowując “Seksmisję”, czyli film opowiadający o podróży w czasie dwóch mężczyzn, którzy nagle budzą się w nowej, kompletnie im nieznanej rzeczywistości. Muszą się z nią zmierzyć, a tym samym zetknąć się z wieloma zabawnymi i mocno surrealistycznymi sytuacjami. Główną rolę gra Jerzy Stuhr, który idealnie wpasowuje się w klimat filmu i tą odmienną rzeczywistość.

Film 4 – Kiler

Niewinny obywatel, kierowca taksówki, Jerzy Kiler zostaje zatrzymany i oskarżony o liczne zabójstwa na zlecenie. Kiedy próbuje wytłumaczyć całą sytuację okazuje się, że nikt mu nie wierzy. Jest jedyną osobą, która może udowodnić innym, że prawdziwy przestępca wciąż znajduje się na wolności. Żeby to zrobić musi zmierzyć się z wieloma zabawnymi zbiegami okoliczności, które z całą pewnością niejednego widza wprawią w osłupienie. Warto zapoznać się z tą filmową pozycją również ze względu na główną rolę Cezarego Pazury, który w perfekcyjny sposób odtwarza losy osoby uwikłanej w tę całą intrygę.

Film 5 – Wesele

Filmy Smarzowskiego nie należą z całą pewnością do łatwego kina. Są to czarne komedie, kino moralnego niepokoju, które co prawda budzi zadumę, ale również uśmiech. “Wesele” to nic innego niż obraz stereotypowego, polskiego wesela, na którym zwykli ludzie zmagają się ze swoimi największymi słabościami. Zakochana w innym panna młoda, pan młody materialista, skorumpowany notariusz i nieumiejące gotować kucharki – to tylko jedne z wielu postaci, które będzie dane zobaczyć na szklanym ekranie każdemu kto zdecyduje się zapoznać z tym filmem.

Poszukiwanie hobby. Czy numizmatyka to dobry pomysł?
Jak uczcić urodziny brata?