W ostatnich latach styl boho powiększa grono swoich wielbicieli. Może wynikać to z coraz większej potrzeby ucieczki od wielkomiejskiego życia, w stronę bliższą naturze. Dlatego też, gdy narzeczeni rozpoczynają przygotowania do ślubu, często decydują się na utrzymanie go w konwencji boho. Aby zachować spójny charakter wszystkich elementów ceremonii, dobrze jest również wybrać zaproszenia ślubne w stylu boho.

Na czym polega styl boho?

Pojęcie boho odnosi się do bohemy, czyli artystycznej cyganerii. Wiąże się ono z odsunięciem od sztywnych norm nowoczesności, kreatywną swobodą oraz zwróceniem ku przyrodzie. To, co jest typowe dla stylu boho to połączenie z klimatami rustykalnymi, czyli wiejskimi, ale także z motywami etnicznymi i egzotycznymi. W tej koncepcji nie może zabraknąć inspiracji folklorem cygańskim, indiańskim, hinduskim i hipisowskim. Jest to również stylistyka powiązana ze środowiskiem surferów, co wiąże się z inspiracjami tropikalnymi.

W związku z tak szerokim rozumieniem boho najlepiej stwierdzić, że jest to po prostu styl eklektyczny. Więc jeśli planowany ślub będzie charakteryzował się dużą dawką luzu oraz odbędzie się w bliskim towarzystwie natury, to świetnie sprawdzą się zaproszenia w stylu boho.

Zaproszenie ślubne Jungle w stylu boho
Zaproszenie ślubne Jungle w stylu boho

Jak wygląda ślub w stylu boho?

Śluby i wesela boho najczęściej odbywają się w plenerze. Wybierane są do tego wiejskie gospody, zaadaptowane na sale weselne stodoły, parki miejskie i ogrody, a nawet plaże. Taka lokalizacja oddaje typowy dla tego stylu luz i beztroskę.

Nawet jeśli nie ma możliwości zorganizowania uroczystości pod gołym niebem i w sielskim otoczeniu, wystarczy by klasyczna sala weselna lub restauracja zostały odpowiednio zaaranżowane.

Jako dekoracje można wykorzystać swobodnie wiązane bukiety lokalnych albo tropikalnych kwiatów, liście i gałęzie charakterystycznych roślin, zwiewne materiały, ludowe koronki, frędzle, pióra, makramy oraz detale wykonane z surowego drewna.

Bardzo pięknie prezentuje się ten styl w stroju panny młodej. Koronkowa, zwiewna suknia cudownie współgra z kwiecistym wiankiem upiętym na falujących, rozpuszczonych włosach. Dodatkowo taka wizja dzieci kwiatów może być uzupełniona podobną stylizacją druhen. Do tak nietuzinkowego ślubu w rustykalnym klimacie idealnie pasują oryginalne zaproszenia ślubne boho ze sklepu artMA.

Zaproszenia ślubne boho i rustykalne – czym się charakteryzują?

Określenie styl boho i rustykalny są często stosowane zamiennie, gdyż mają wiele cech wspólnych. W jednym i drugim przypadku powtarzają się akcenty ludowe, nawiązania do natury oraz sielskiej atmosfery. Styl boho jest jednak trochę bliżej związany z motywami etnicznymi i środowiskiem artystycznym.

Zaproszenia ślubne boho są zazwyczaj utrzymywane w jasnej kolorystyce, lecz zdarzają się też wersje z soczystymi barwami. Najlepiej pasują tu białe, beżowe i kremowe tła z dodatkami pastelowymi. W tym połączeniu sprawdzą się kolory: miętowy, pistacjowy, lawendowy, miodowy oraz odcienie szarości. Dzięki takim zestawieniom zaproszenie będzie pełne lekkości i naturalności.

Natomiast elegancji i szyku dodają szlachetne barwy, jak szmaragdowy, kobaltowy, złoty i miedziany. Z intensywniejszych akcentów warto wybrać także kolory wina, czyli burgund, marsala i bordo. Wyglądają one zawsze bardzo ekskluzywnie, więc nadają się do ceremonii glamour, w których zauważalna jest jednocześnie etniczna nuta boho.

Projekty zaproszeń dobrze prezentują się, gdy na tle owych kompozycji kolorystycznych pojawią się motywy kwiatowe albo modnych roślin. Wyjątkowo popularne ostatnio liście paproci, eukaliptusa, palm oraz monstery są częstą ozdobą, która ciekawie współgra z dekoracjami geometrycznymi i złoceniami.

Zaproszenia ślubne boho będą idealnym dopełnieniem dla ceremonii nie tylko w stylu bohemy i rustykalnym, ale także klasycznym oraz glamour. To wszystko za sprawą szerokiej gamy możliwości kolorystycznych oraz dekoracyjnych.

Jakie kolory królują tej zimy? Zobacz propozycje męskich kurtek zimowych
Premiera nowej marki gamingowej SureFire