HP EliteBook to laptopy zaprojektowane dla profesjonalistów, do zastosowań przede wszystkim biznesowych. Oczywiście cała rodzina HP EliteBook to bardzo szeroki wybór laptopów do rozmaitych zastosowań. Znajdziemy tu między innymi laptopy małe, smukłe, przeznaczone dla osób chcących być mobilnymi, ale również większy sprzęt, który będzie doskonale nadawał się do pracy z multimediami. Również ich przedział cenowy jest dość szeroki i zapewne każdy znajdzie odpowiedni komputer dla siebie.

HP EliteBook – propozycja dla mobilnego biznesu

To seria przede wszystkim kojarzona z mobilnością. Laptopy z rodziny HP EliteBook to rozwiązanie doskonałe w przypadku biznesów mobilnych i wszędzie tam, gdzie liczy się również mały rozmiar urządzenia. Najmniejsze 12 calowe modele ważą ledwie nieco ponad kilogram, a to sprawia, że będzie nam łatwo zapomnieć o tym, że w ogóle mamy ze sobą komputer.

Przykładowe modele z rodziny HP EliteBook

To bardzo duża rodzina laptopów. Znajdziemy tu modele dostosowane do bardzo wielu potrzeb. HP EliteBook 1050 to propozycja bardzo prestiżowa, stawiająca na wzornictwo i elegancję oraz parametry techniczne typowe dla ultrabooków biznesowych. HP EliteBook 755 to rozwiązanie nieco większe, oferujące ekran 15 calowy, który będzie znacznie lepiej sprawdzał się w przypadku prezentacji. Ten rozmiar matrycy pozwala również na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie komputera, również w naszym domu. HP EliteBook x360 830 zdaje się być ikoną mobilności w przypadku tej serii. To hybryda, a więc na 13,3 calowym ekranie będziemy mogli pracować również dotykowo. Propozycji jest znacznie więcej i warto przyjrzeć się im wszystkim zwłaszcza, że w każdym przypadku możemy liczyć na solidność działania znaną z marki HP od wielu lat.

Oczywiście modele HP w serii biznesowej podobnie jak ma to miejsce w innych markach, dają nam możliwość szerokiej konfiguracji i wybierania podzespołów dokładnie pod swoje indywidualne wymagania. Producent skupia się tu raczej na stworzeniu doskonałej bazy, na podstawie której następnie zostanie wykonana duża liczba możliwych konfiguracji. Na etapie konfiguracji sami zdecydujemy o pojemności dyskowej, rozmiarze pamięci operacyjnej czy też złączach i niezbędnych nam dodatkach zapewniających bezpieczeństwo (zabezpieczenia biometryczne).

Jak robić notatki?
Bezpieczne hasło w sieci - co musisz wiedzieć?