Czy zastawialiście się dlaczego dwoje ludzi się umawia ze sobą na randkę? Czym właściwie są randki? Jakimi rządzą się prawami?

Wbrew pozorom randki nie są niczym strasznym wystarczy tylko poznać czym są randki, jakie nimi rządzą prawa, następnie poznać kogoś sympatycznego i umówić się z nim. Ktoś powie łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Z tym tez się zgodzę. Ale tylko częściowo. Bowiem dlaczego mamy nie próbować skoro ktoś nam się podoba, skoro na jego widok robi nam się cieplej, milej, weselej.

Jak świat światem ludzie się ze sobą umawiają. W końcu każdy z nas marzy o spotkaniu na swojej drodze życiowej kogoś z kim może poczuć się szczęśliwy, kto morze być jego przyjacielem czy sympatią. W ten sposób bowiem rodzą się związki. Ty + Ja = My.

Dlatego też celem randek jest właśnie zbudowanie i rozwijanie relacji. Dzięki randce dwoje ludzi chce się lepiej ze sobą poznać i spędzić wspólnie ze sobą mile czas.

Lepiej poznać oznacza, że dwoje ludzi chce dowiedzieć się, co myśli, czuje, czego pragnie druga strona. Jakie ma wartości, zainteresowania, cele życiowe, marzenia. Czyli chce się przekonać jaka ona jest naprawdę.

Tylko w ten sposób czyli dotykając głębiej drugiej osoby możemy stworzyć z nią wyjątkową relację.

Jednak o randce trzeba myśleć przede wszystkim jako o szansie na poznanie kogoś miłego, pokrewnej duszy. Błędem jest oczekiwanie, często na wyrost, że dzięki randce spotkamy miłość. Owszem możemy takową spotkać. Ale aby związek zaowocował miłością ludzie musza się sobie podobać nie tylko pod względem fizycznym, ale i pod wzglądem psychicznym, intelektualnym. A to nie jest takie łatwe jak się myśli.

Dlatego też o randce trzeba myśleć jak o spotkaniu z przyjacielem, kimś wyjątkowym., kogo warto bliżej poznać. Wtedy to nie będziemy rozczarowani gdy osoba, z którą się spotkaliśmy nie będzie naszą sympatią.

Zobacz również nasz tekst: Jak poderwać chłopaka?

Drugi cel randki o którym pisałem wcześniej to spędzenie z kimś mile czasu. co oznacza nie mniej nie więcej, że dwoje ludzi chce się razem ze sobą dobrze bawić.

Dobra zabawa oznacza, że ludzie, którzy się ze sobą umawiają na randkę traktują się z szacunkiem, nie bawią się czyimś kosztem, są dla siebie mili, grzeczni.

Ponadto ta z nich, która zaprasza jest gospodarzem a druga, która przyjmuje zaproszenie gościem. Co oznacza, że jedna z nich powinna robić wszystko co w jej mocy by druga osoba się dobrze bawiła i czuła na randce. A to wymaga wielu starań, wysiłku, czujności i serdeczności.

Dobra zabawa to również zadbany wygląd i kultura osobista. Bowiem czy wyobrażacie sobie, żeby jedna z osób ubrała się elegancko, zgodnie ze swoim stylem i była kulturalna a druga przyszła brudna i swoim zachowaniem zwracała by uwagę innych, oczywiście w negatywnym znaczeniu na siebie. W ten sposób okazując brak szacunku dla drugiej osoby. Taka randka na pewno by miała szybki koniec. I nie miała by kontynuacji.

Dobra zabawa to również staranie się by być interesującym, ciekawym i mieć poczucie humoru. Bowiem gdy ktoś ma coś interesującego do powiedzenia, ma jakieś pasje, zainteresowania, potrafi prowadzić randkę w taki sposób żeby była ona czymś niezwykłym. A jeżeli nie boi się on pytać i wplata w rozmowę śmieszne historie z życia to czy może być coś równie miłego dla drugiej osoby.

Jeśli już wiemy po co właściwie się ludzie ze sobą umawiają na randki.

To czas aby poznać jakimi się one rządzą się prawami. Te prawa stanowią składową randki. Są jak gdyby jej elementami, z których ma ona powstać.

Krok po kroku

Wśród tych praw zwróćmy uwagę na te najważniejsze tj. :

1. Nie bój się poznawać nowych ludzi.
Utrzymuj stare znajomości, pielęgnuj przyjaznie, Poznawaj nowych ludzi. Nie ma znaczenia czy to będą koledzy czy koleżanki ze szkoły, studiów, z sąsiedztwa, czy znajomi twoich przyjaciół.. Ważne żebyś nie bał się ludzi i do nich wychodził. W ten sposób nie będziesz sam i możesz spotkać kogoś miłego.

2. Poznaj samego siebie.
Swoje mocne i słabe strony. Swoje wady i zalety. Swoje lęki, nawyki.. Określ co lubisz, czym się interesujesz, jak ma wyglądać ktoś z kim chcesz się umawiać. Nie mówię tu tylko o wyglądzie zewnętrznym ale przede wszystkim o jej wnętrzu: charakter, osobowość, system wartości, cele życiowe itp. To istotne ponieważ tylko wtedy możesz taką osobę poznać. Naturalnie nie szukaj ideału bo takiego nie znajdziesz. Zresztą jak możesz to zrobić jeżeli sam nim nie jesteś. To samo się odnosi zarówno do przyjaciół jak i partnerki.

3. Bądź sobą. Nie udawaj kogoś innego.
Bowiem prędzej czy pózniej się z tym zdradzisz. To tylko kwestia czasu. Poza ty druga osoba nie umówiła się z kimś innym ale właśnie z tobą. W ten sposób pokazała ci, ze cię lubi takiego jakiego jesteś. A to chyba fajne nie sądzisz ?

4. Bądź miły i grzeczny.
Bez tego ani rusz. W końcu umawiasz się po to by kogoś lepiej poznać i dobrze bawić. Dlatego pamiętaj, kto kogo zaprosił. Jeśli to ty to rób wszystko co w twojej mocy by druga osoba dobrze czuła się w twoim towarzystwie. Zachowuj się kulturalnie, nie zostawiaj jej samej. W końcu razem przyszliście i razem powinniście wyjść.

5. Zadbaj o swój wygląd.
Najlepiej załóż to w czym się dobrze czujesz. Wyglądaj przyzwoicie, ale naturalnie. Nie ma nic gorszego niż niechlujny wygląd. W końcu każdy z nas lubi popatrzeć na kogoś, kto ładnie wygląda.

6. Zadbaj o dobry nastrój.
Zrób przed randką coś co ci poprawi humor, odpręży cię. W ten sposób nie będziesz spięty i podenerwowany. A twój humor udzieli się drugiej osobie. Ona tez poczuje się lepiej.

7. Nawet gdy randka nie wypadnie tak jak myślałeś nie martw się tym.
Widocznie tak musiało być. Następnym razem będzie lepiej. Ważne żebyś starał się by tak było. Dlatego wyciągnij wnioski z randki: zastanów się co zawiodło, a co podziałało. Co należy zmienić, poprawić. To sprawi, że do następnej randki będziesz lepiej przygotowany.

8. Bądź punktualny. Staw się na godzinę, o której się umówiłeś.
Gdyby ci coś wypadło to zadzwoń i powiedz o zmianie osobie, z którą się zamierzasz spotkać. W ten sposób pokazujesz, że ją szanujesz i traktujesz serio. W końcu nikt nie lubi być olewany. Ty także czyż nieprawda ?

9. Ustal miejsce i czas spotkania
Najlepiej niech to będzie miejsce gdzie obydwoje się będziecie dobrze i swobodnie czuli. Pora musi tez być dogodna aby twój gość czuł się bezpiecznie

10. Możesz rozmawiać na wiele tematów.
Mów o swoich zainteresowaniach, przeczytanej książce, o filmie, który obejrzałeś, wspomnieniach ze szkoły, wakacji, o sporcie, który lubisz, o podróżach, które odbyłeś, o ciekawych wydarzeniach z życia itp. Po prostu ważne by to, co mówisz zainteresowało drugą osobę i skłoniło ją do rozmowy z tobą. Unikaj plotkowania. Nie mów brzydko o innych ludziach.

11. Słuchaj uważnie to, co mówi druga osoba.
Zadawaj pytania, ale nie krytykuj, nie bądź zbyt wścibski, nie wymądrzaj się. W końcu przecież spotkaliście się po to by się lepiej poznać i dobrze bawić. Nie zapominaj o tym.

12. Nie odkrywaj wszystkich kart.
Nie mów za dużo na pierwszej randce o osobistych sprawach. Nie zwierzaj się zbytnio. W końcu nie wiesz jak potoczy się randka i czy to co powiesz drugiej osobie ona zachowa dla siebie. Dlatego o intymnych sprawach rozmawiaj dopiero na kolejnych spotkaniach. Jeśli naturalnie do takich dojdzie. Intymność wymaga zaufania i szacunku.

To przykładowe prawa, które według mnie są nieodzowne, jeżeli chcemy by randka spełniła nasze oczekiwania. Dlatego jeśli już wiesz czym są randki, jakimi rządzą się prawami i widzisz obok siebie kogoś fajnego, kogo warto lepiej poznać to zaproś go na randkę. Możesz to zrobić bezpośrednio, przez podejście do kogoś i spytanie, czy się z tobą umówi lub telefonicznie. Tak z reguły się postępuje w sytuacji kiedy kogoś słabo znamy lub nie znamy wcale.

Gdy kogoś znamy sprawa jest nieco łatwiejsza. Bowiem możemy się z nim spotykać do woli. I dopiero po którymś z kolei spotkaniu zaproponować mu pójście na randkę.

Ważne żeby cel został osiągnięty. Czyli aby ten ktoś przyjął nasze zaproszenie.

Tak na marginesie to często szukamy kogoś podczas gdy ten ktoś jest obok nas. Bowiem rzadko kiedy chcemy umawiać się z kimś kogo w ogóle nie znamy.

Kto jest nam obcy.

Znacznie częściej idziemy na randkę z kolegą, przyjacielem, z kimś kto jest nam już w jakimś stopniu bliski. Kogo zdołaliśmy poznać.

Pamiętajmy o tym za nim się będziemy chcieli umówić z kimś nowym.

Niech żyje postęp i technika!

Przygotował
Robert Monik

Definicja miłości...
Jak poderwać chłopaka? 8 naszych porad