MMO to bez wątpienia”rodzina”” gier o największym zróżnicowaniu. Są wśród nich zarówno tytuły adresowane do wąskiego grona odbiorców, jak i hity, które pokochały setki tysięcy osób na całym świecie. Dziś przedstawiamy te, które okazały się prawdziwymi przebojami w serwisie bananki.pl!

Dungeon Fighter Online

Jesteś fanem klimatów retro i czasami z sentymentem wspominasz stare gry, które posiadały prostą grafikę 2D? Na pewno odnajdziesz się zatem w świecie Dungeon Fighter Online! Wiele czasu będziemy musieli spędzić w podziemiach, w których dosłownie wieje grozą – potworom zamieszkującym te miejsca możemy stawić czoła samotnie lub ramię w ramię z innymi graczami. Walka z przeciwnikami jest tutaj bardzo dynamiczna, a oprawa graficzna przypomina tę, którą niektórzy z nas pamiętają ze starych automatów do gier.

Kiedy zaczynamy rozgrywkę, możemy wybierać spośród dużej ilości klas i pobocznych umiejętności postaci. Możemy także wybrać poziom trudności rozgrywki – od niego zależy między innymi to, jak cenne przedmioty będziemy mogli znaleźć w lochach. Gracze DFO mają również możliwość tworzenia gildii, które – w miarę rozwoju – pomagają swoim członkom w zdobywaniu kolejnych bonusów.

World of Tanks

Jeśli lubisz klimaty wojenne oraz chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności strategicznego myślenia, to WoT jest zdecydowanie grą dla Ciebie! Bierzemy tutaj udział w walkach wozów pancernych – niektóre zostały zaprojektowane przez twórców gry, inne są “replikami” czołgów, które naprawdę pojawiały się na frontach wielkich bitew. WoT posiada bardzo realistyczny system zniszczeń – możemy niszczyć zarówno wozy przeciwników (oraz zabijać prowadzących je czołgistów), jak i uszkadzać elementy otoczenia.

Gra wymaga od nas także rozwoju członków załogi – to od ich wyszkolenia zależy to, czy osiągniemy sukces! Tytuł ten zdobył tak wielką popularność, że od roku 2015 ukazuje się poświęcony jej magazyn – “Świat czołgów”.

DOTA 2

Defense of the Ancients 2 to gra zręcznościowa, która zawiera również elementy RPG. Gracze ścierają się tutaj w pięcioosobowych zespołach i przemierzają planszę, a ich głównym celem jest zniszczenie bazy przeciwnika. Gra posiada przejrzysty interfejs oraz ciekawe efekty dźwiękowe, których próżno było szukać w pierszej części DOTA. Każdy gracz musi nieustannie rozwijać swoją postać oraz gromadzić złoto, które pozwala kupować coraz to nowsze elementy ekwipunku.

Bohaterom prowadzonym przez graczy towarzyszą także jednostki kontrolowane przez komputer. Skupiając się na zniszczeniu bazy wroga, nie zapominajmy o ochronie tej należącej do nas! Na uwagę zasługuje system mentoringu – doświadczeni gracze mogą objąć opieką tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym tytułem i pomóc im się rozwijać.

Podsumowanie

Choć powyższe tytuły różnią się między sobą – posiadają odmienne zarysy fabuły, grafikę czy system rozwoju postaci – to każda z nich posiada atuty, które pozwoliły im na stałe zaistnieć w świadomości graczy. Jeżeli zatem szukasz rozrywki na najwyższym poziomie – wybierz tę z nich, która przemawia do Ciebie najbardziej!

Zobacz więcej gier MMO na www.bananki.pl/gry/gry-mmo/

Pomysły na prezent dla młodej mamy
Renesans gier planszowych