Kiedy dzieci stają się nastolatkami, to najlepszy czas na remont pokoju. Dowiedz się, jak stworzyć modną i stylową przestrzeń młodzieżową, w której młoda osoba będzie czuła się swobodnie i komfortowo!

Pokój młodzieżowy na czasie – jak powinna wyglądać nowoczesna przestrzeń nastolatka?

Nastolatkowie powinni mieć własny pokój. Przestrzeń, w której mogą czuć się komfortowo, swobodnie i bezpiecznie. Miejsce, gdzie mogą odrabiać lekcje, odpoczywać, bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi. Zadbaj o to, aby pokój młodej osoby był nie tylko funkcjonalny, lecz także stylowy. Obecnie najmodniejsze są aranżacje w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Dużą popularnością cieszą się również przestrzenie loftowe. Jeśli chodzi o kolorystykę, zdecyduj się na jasne odcienie. Możesz postawić także na nieco bardziej wyraziste dodatki, takie jak: dywany, dekoracyjne poduszki, ozdobne figurki czy obrazy. Takie akcesoria są jak najbardziej potrzebne. To one sprawiają, że pokój nabiera charakteru.

Jakie meble wybrać do modnego pokoju nastolatka?

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze meble do pokoju młodzieżowego? Wiele zmieniło się w trendach. Obecnie odchodzi się od pstrokatych elementów wyposażenia, przesyconych kolorami. Zdecydowanie lepszym wyborem jest stonowane umeblowanie. Jeśli Twoje dziecko uwielbia kolory i to one dodają mu energii do działania, możesz postawić na szafki czy regały, które są wykończone kilkoma barwami. Nie mogą być to jednak przypadkowe kolory. Wybierz kilka dominujących, które następnie będą zaznaczać się jeszcze w innych częściach pokoju.

Spójrz na przykład. Dobrym wyborem mogą być meble, które łączą w sobie odcienie drewna, słonecznej żółci i bieli. Następnie wybierz żółte dodatki, np. figurki, obrazy lub pościel oraz białe ściany, dywany czy lampy. W ten sposób uda Ci się stworzyć spójne i stylowe wnętrze. Pamiętaj jednak, że od wielu sezonów w trendach wciąż pozostaje minimalizm. Nie przesadzaj więc z liczbą dodatków, dekoracji czy liczbą kolorów. W takiej przestrzeni nie będzie ani modnie, ani przytulnie.

Uniwersalna, a zarazem spersonalizowana przestrzeń

Nastolatkowie często zmieniają zdanie i zainteresowania. Jak więc dopasować do nich przestrzeń, aby nie uniknąć remontu co roku? Po pierwsze, stwórz uniwersalną bazę, która przypadnie do gustu nawet osobom dorosłym. Następnie sięgnij po spersonalizowane dodatki, które dodadzą aranżacji charakteru. Dodaj do wnętrza grafiki związane z hobby dziecka, lampki stojące, pościel, zasłony czy dywan, które wprowadzą do pokoju nutkę młodzieńczego szaleństwa i zabawy. Jeśli nastolatek zmieni swój styl i zainteresowania. Możesz po prostu zabrać dodatki i wymienić je na inne, takie, które pasują do jego aktualnych preferencji.

Nowoczesne, modne pokoje młodzieżowe łączą w sobie uniwersalność doprawioną młodzieżowym luzem. Wiek nastoletni nie jest czasem na kolorowe, dziecięce aranżacje. To etap, kiedy młoda osoba wchodzi w dorosłość, dlatego jej przestrzeń powinna być tego wyrazem.

Neony LED - modny akcent w nowoczesnych wnętrzach
Inuikii - modowy must-have na zimę. Sprawdź, jak je nosić!