Porady do RollerCoaster Tycoon
Porady do RollerCoaster Tycoon

Poniżej prezentujemy Wam kilka porady do gry RollerCoaster Tycoon.

 1. Park warto otworzyć już na samym początku – niech zbierają się goście.
 2. Jeżeli w twoim wesołym miasteczku nie ma jeszcze żadnego urządzenia – postaw Karuzelę aby goście nie pouciekali i zabierz się za jakąś prostą kolejkę – daje to zastrzyk gotówki niezbędny do dalszej rozbudowy.
 3. Co do budowy kolejek – na początku możesz budować krótkie i średnie (300-400 m długości) Steel Mini RollerCoaster, a potem największe dochody przynoszą Steel RollerCoaster.
 4. Uważaj aby nie przesadzić z atrakcjami na trasie kolejki, ponieważ nikt nie wejdzie do wagoniku, jeżeli intensity jest większe niż 11. Staraj się budować rollercoastery o intensity w okolicach 7-8 – przynoszą największe zyski.
 5. Przy wyjściu z kolejki postaw kilka ławeczek, aby ci mniej wytrzymali w sprawach żołądkowych mieli gdzie usiąść. A jeżeli już jesteśmy przy tych sprawach – przy wyjściach z kolejek goście najbardziej zapaskudzają chodniki – tam koniecznie muszą być sprzątacze, chociaż kosze na śmieci też się przydają.
 6. Zacznij budować toalety, budki z piciem i jedzeniem itp. dopiero wtedy gdy minimum 20 gości zacznie myśleć o tych sprawach.
 7. A teraz trochę o cenach – w przeciwieństwie do niektórych graczy twierdzę, że wstęp powinien być płatny. Oczywiście na samym początku tylko 1$, ale później w miarę wzrostu liczby atrakcji cena ta powinna rosnąć nawet do 50$. Ceny atrakcji są za to niższe. Kolejki to moim zdaniem wydatek od 1,40$ do 2,40$. Najwyższa cena obowiązkowo na gokartach, nawet do 3,40$. Inne mniejsze atrakcje to wydatek od 1,40$ do 0,40$. Atrakcje komunikacyjne (kolejka szynowa, jednoszynowa i wyciąg krzesełkowy) to wydatek 0,90$.
 8. Najlepiej mieć duuużo mechaników – jeżeli to możliwe wyznacz na każdego mechanika jedną atrakcję i wyznacz mu terytorium tak, aby miał dostęp do wejścia i wyjścia z atrakcji.
 9. W miarę wzrostu ilości gości rozbudowuj sieć ścieżek, aby nie było zbyt dużego tłoku – ludzie tego nie lubią.
 10. Ostatnia porada co do kolejek: gdy zaczynasz budowę kolejki – znajdź duży pas miejsca, aby zbudować maksymalnie długą stację (więcej pociągów – więcej zysku). Niektórzy nie wiedzą, że stacja kolejki może również stać na wodzie.
 11. Na potwierdzenie słuszności powyższych rad informuję, że pod koniec misji mam zwykle ponad 70.000$ gotówki 1500-2000 gości w parku oraz rating parku na poziomie wyższym niż 950.

/Rafał

Porady do Pizza Tycoon