Poniżej prezentujemy Wam kilka porady do gry Quake 3 Arena.

I.BROŃ.

1. Nie wyskakuj do walki z karabinem maszynowym. Tylko lepsze bronie dają szanse przetrwania.
2. Shotguna najlepiej używa się idąc w tył zakosami (strafe) – oczywiście utrzymuj przeciwnika na celowniku za pomocą myszki.
3. Grenade launcher jest bronią mało przydatną, najlepszym zastosowaniem jest wrzucanie granatów do zbiornika z wodą, kiedy przeciwnik tam się znajduje. Można używać go także do ochrony – wystrzeliwać granaty w stronę, z której przeciwnik najprawdopodobniej nadejdzie.
4. Rocket launcher – moim zdaniem najlepsza broń w grze. Korzystając z niej pamiętaj o jednym: zawsze celuj w nogi przeciwnika. Wtedy rakieta zwykle trafia w ziemię i zadaje mniejsze rany niż przy bezpośrednim trafieniu, ale spróbuj trafić prosto w przeciwnika, a poznasz słuszność tej rady. Jeżeli używasz tej broni z dalsza, spróbuj przewidzieć, gdzie będzie przeciwnik w chwili trafienia rakiety, czasami taktyka ta okazuje się skuteczna.
5. Plasma gun – dosyć dobra broń, ale nie używaj jej w zwarciu, bo sam otrzymasz obrażenia (to samo tyczy się oczywiście grenade launchera i rocket launchera).
6. Jedną z najsilniejszych broni jest railgun – na niektórych planszach leży w miejscu przygotowanym do tego, aby w nim pozostać i strzelać do rywali na przybliżeniu (np. plansze 17 i 19).
7. Porządną bronią jest lightning gun – można stosunkowo długo utrzymywać na przeciwniku ogień ciągły, którego skutki są dla niego zgubne. Chyba nie muszę przypominać co będzie, jeżeli użyjesz go w wodzie…
8. Gdy jesteś w posiadaniu Quad Damage, używaj shotguna – każdy strzał powala przeciwnika.
9. Podczas różnego rodzaju lotów, skoków itp. korzystaj z czasu i strzelaj z rocket launchera. Najlepiej celować tam, gdzie walczy więcej osób – często przemieszczają się o małe odległości i rakieta dobrze wycelowana w locie trafia prosto w delikwentów.

II.ZDRÓWKO.

1. Jeżeli w pobliżu siebie są żółte lub pomarańczowe i zielone apteczki – zbieraj najpierw te pierwsze, ponieważ uzupełniają energię tylko do 100, zaś zielonymi możesz osiągnąć nawet 200 punktów.
2. Mając w kieszeni medkit, zwlekaj z jego użyciem do ostatniej chwili, bo zawsze uzupełni energię tylko do 100.
3. Jeżeli masz mało energii, a akurat walczysz to uciekaj w przypadku, gdy jest to pojedynek jeden na jeden. Kiedy walczy więcej osób, często zajmują się sobą – jest to sposobność na wykończenie wszystkich bez straty energii.

  III.OKLAWISZOWANIE

1. Wg mnie najlepsze jest ustawienie klawiatury używane przez większość moich kolegów:
-strzałki przód-tył – ruszanie
-strzałki lewo-prawo – strafe
-myszka – obracanie się
-lewy przycisk myszy – strzał
-prawy – skok
-shift – zbliżenie
-ctrl – kucnięcie
-[ ] – zmiana broni
2. Poza tym poszczególne bronie ustawione na klawiszach Insert…PgDown i 1,2,3 klawiatury numerycznej.

Zobacz również recenzję gry Quake 3 Arena.

Przygotowane na podstawie artykułu ze strony www.terefere.com.

Porady do Pizza Tycoon
Porady do SimCity 3000