Okres wakacji…. wiadomo, wielka nuuuda dla tych którzy mieli zaszczyt zostać w domach. Nuda dopadła i mnie, a więc sięgnąłem po pudełka z grami, którego nie ruszałem od dobrych kilku miesięcy. Po chwili namysłu <ZROBIŁO się ciepło> wybrałem jedną z moich ulubionych gier SimCity 3000. Po zainstalowaniu gry przesiedziałem dobre 7 godzin w ciągu jednego dnia nad jednym miastem 🙂 Z pogłosek, które do mnie dotarły dowiedziałem się, że już wkrótce wyjdzie następna część tej wspaniałej gry SimCity 4000. Widziałem już nawet pierwsze screeny. Mniam mniam, można by powiedzieć 🙂 No ale przejdźmy do konkretów, a mianowicie porad do gry SimCity 3000.

Przyznaję, że jest to gra bardzo trudna. Gdyby nie kody nie wiem, czy by mi się udało w nią zagrać dłużej niż jedną godzinę…

JAK ZAROBIĆ DUUUŻO KASY?
Sposób jest bardzo prosty, aczkolwiek odkryłem go niedawno (-; Jeżeli nie masz elektrowni wybuduj je. Później linami elektrycznymi połącz swoje miasto z sąsiadami. Jeżeli padnie oferta kupna prądu bierzcie ją czym prędzej. Zbuduj więcej elektrowni, jeżeli zajdzie taka potrzeba, ale nie przesadzaj z ich ilością (chyba, że masz kasę).

Importuj śmieci. To bardzo korzystny sposób zarabiania. Z biegiem czasu burmistrz miasta, z którego przewożą śmieci na twoje wysypisko będzie podwyższać opłatę za ich składowanie, lecz będzie ich dowozić znacznie więcej, ale to w ogóle nie jest ‘odczuwalne’. Jak cię będzie stać na wypalarkę śmieci, i jak nie będziesz mieć poważniejszych potrzeb kup ja. Pamiętaj, aby zbudować wysypisko śmieci z dala od swojego miasta. Połącz to wysypisko z twoim miastem i z innymi poprzez drogi. Możesz również ‘złagodzić’ wygląd wysypiska poprzez posadzenie wokół niego drzew. Pamiętaj również, ze popyt na mieszkania i sklepy w okolicy wysypiska jest znikomy, zresztą cóż się dziwić. Nie umieszczaj wysypiska obok wody – będzie ja zanieczyszczać.

Co do wody to nie polecam jej sprzedaży. Bardzo trudno będzie Ci utrzymać wystarczający poziom wody. Wraz z rozkwitem miasta zapotrzebowanie rośnie. Wystarczający poziom wody w wodociągach jest nawet trudno utrzymać w mieście, jeżeli jej nie eksportujemy.

ROZSĄDNE ZARZĄDZANIE MIASTEM.
Na to nie ma recepty. Sztuczna inteligencja jest taka dobra, że za każdym razem mamy nowe problemy i trudności. I na tym polega ta gra… jest nieprzewidywalna….

KODY
Trochę ich jest. Są bardzo pomocne. A gdzie je znaleźć? Oczywiście na naszych stronach 🙂

TRICKI
Aby móc budować wszystkie budynki, nawet te, które stawiają sobie simkowie (domki jednorodzinne, sklepy, bloki, baseny, fabryki, farmy itd.) Musisz postąpić zgodnie z poniższymi poleceniami:
1) Otwórz i zamknij Power Plants (budowę elektrowni)
2) Otwórz i zamknij Rewards & Opportunites (nagrody od simków)
3) Otwórz i zamknij Garbage Disposal (budowa wypalarek śmieci)
4) Otwórz Lendmarks (sławne, darmowe budowle)

Jeżeli postąpiłeś zgodnie z powyższymi poleceniami i nie zmieniłeś kolejności powinieneś ujrzeć w spisie landmarków o wiele więcej pozycji. Są to właśnie wszystkie dostępne budowle w grze.

Jeżeli chcemy wybudować, tunel musimy: kilka kratek od górki, w której ma być tunel poprowadzić drogę w kierunku właśnie tej góry. Następnie droga wjeżdżamy do polowy górki i wtedy dopiero puszczamy guzik myszki. Jeżeli górka nadawała się na przeprowadzenie tunelu dostaniemy komunikat czy rzeczywiście chcemy wybudować tunel i ile będzie nas to kosztować. Po klikniecie TAK będziemy go mieć.

JESZCZE BARDZIEJ NIEDOZWOLONE CHWYTY
Dużym problemem dla wielu graczy jest fakt, że na początku gry w najlepszym wypadku mamy 50000, czyli strasznie mało gotówki. Teraz wystarczy ściągnąć jeden plik i po kłopocie. Możemy sobie sami ustawić ile mamy gotówki na starcie.

/Rafał

Porady do Quake 3 Arena
Porady do Worms Armageddon