Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie biura, sekretariatu czy prywatnych gospodarstw domowych bez drukarki. Sprawny wydruk dokumentów i materiałów dydaktycznych jest niezwykle istotny. Posiadając własną drukarkę, można zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Problem pojawia się w momencie wymiany tonera – zdecydować się na droższy oryginał czy tańszy zamiennik? Podpowiadamy, dlaczego oryginalne tusze są droższe oraz czy warto zdecydować się na zamienniki.

Co wpływa na cenę oryginalnych tuszy HP?

Kupując drukarkę HP, producent rekomenduje zaopatrzenie się w oryginalne tusze hp655. Kartridże od producentów są idealnie kompatybilne z oferowanymi modelami drukarki. Wysoka cena tuszy wynika przede wszystkim ze szczegółowo prowadzonego procesu produkcyjnego, dopasowanego pod własne urządzenia. Receptura tuszy podlega nieustannym udoskonaleniom, aby spełniały standardy jakości i niezawodności. Firmy produkujące drukarki i oryginalne tusze, ponoszą milionowe koszty, aby atrament posiadał intensywną barwę, był wydajny oraz nie wpływał negatywnie na żywotność urządzenia.

Czy zamiennik tuszu wpływa na jakość pracy drukarki?

Wielu użytkowników drukarek decyduje się na zakup zamienników atramentów. Tusze hp655 będące zamiennikami, produkowane są wyłącznie z nowych elementów, które przechodzą restrykcyjną kontrolę oraz testy.

Wokół substytutów tuszy nagromadziło się wiele krzywdzących stereotypów, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości:

  • zamiennik uszkadza komponenty w drukarce — korzystanie z zamiennika nie ma wpływu na żywotność drukarki i komponentów. Ponadto rzetelni producenci substytutów chcąc zapewnić klientów o najwyższej jakości swoich produktów, przejmują obowiązki gwarancyjne – diagnostykę i ewentualną naprawę drukarki.
  • zamiennik nie zawsze jest kompatybilny – wynika to przede wszystkim ze specyfiki budowy drukarki, która niezawodnie współpracuje tylko z oryginalnymi tuszami. Problem z kompatybilnością pojawia się w przypadku użytkowania zamienników pochodzących z niepewnych źródeł. Wybierając tusze hp655 od sprawdzonego sprzedawcy Drtusz.pl, zyskujemy pewność najwyższej jakości zarówno w oryginalnych kartridżach, jak i zamiennikach. Sklep internetowy posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w dystrybucji asortymentu do drukarek, zyskując grono zadowolonych klientów. Drtusz.pl bierze odpowiedzialność za sprzedawane tusze hp655 i w przypadku jakichkolwiek usterek w drukarkach, serwisuje urządzenia na swój koszt. Ponadto oferuje darmową dostawę swoich produktów oraz pomoc w doborze najlepszej oferty.
  • stosowanie zamienników skutkuje utratą gwarancji – w sytuacji, gdy dochodzi do awarii drukarki w wyniku użytkowania zamiennika, wielu sprzedawców odmawia serwisu, zasłaniając się stosowaniem substytutów zamiast polecanych oryginalnych tuszy. Użytkownicy zamienników tuszy są chronieni przez Dyrektywę Rady z 5 kwietnia 1993 roku, w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich. Sama karta gwarancyjna nie jest wiążącym aktem prawnym, tym samym użytkowanie substytutów nie może być powodem do odmowy serwisu zepsutej drukarki.

Czym kierować się przy zakupie tuszu do drukarki?

Bez względu na to, czy decydujemy się na oryginalne tusze hp655, czy zamienniki, przy zakupie warto kierować się czterema kryteriami, które ułatwią zakup:

  • model drukarki – nie każdy tusz nawet oryginalny jest kompatybilny z każdą drukarką producenta, dlatego należy znać jej numer katalogowy,
  • wydajność tuszu – ilość stron, która powinna zostać wydrukowana przy użyciu tego wkładu,
  • cena – powinna być współmierna do wydajności tuszu,
  • opinie o sprzedawcy – zadowoleni klienci są cenną wskazówką przy zakupie zamiennika tuszu.

A Ty? Na który wariant dziś postawisz?

Dlaczego warto uczyć się polskiego?
6 zegarków na prezent dla dziecka i nastolatka