“Prawdziwie kochają ci, którzy pragną szczęścia drugiego człowieka i starają się robić wszystko co w ich mocy by był on szczęśliwy i radosny.”

Zastanawialiście się kiedyś co to znaczy kochać naprawdę drugiego człowieka ? Co zrobić by czuł się on przez nas kochany i szczęśliwy ?

Bowiem niekiedy odnoszę wrażenie, że niektórzy ludzie nie wiedzą czym jest prawdziwa miłość. Według nich kochać kogoś to szukać własnej przyjemności, wygody i radości. Tacy ludzie więc są egoistami. Nie kochają innych. Ale tylko siebie.

Czy to nie straszne ? Bo według mnie takie zachowania i postawy do niczego dobrego nie prowadzą. Co najwyżej do osamotnienia i nieszczęścia.

Bowiem jak można być szczęśliwym przy kimś kto o nas nie dba, nie zabiega, nie docenia nas. Nie stara się być dla nas dobrym, serdecznym i wyrozumiałym.

Często zapominamy, że naprawdę kochamy drugiego człowieka gdy pragniemy dla niego wszystkiego co najlepsze.

A więc tego by był przy nas szczęśliwy i radosny. By czuł się dobrze z nami. To prawdziwy skarb gdy mamy obok siebie takich ludzi.

Ponieważ każdy z nas potrzebuje tego by drugi człowiek go wysłuchał, pomógł mu gdy ma kłopoty, pocieszył gdy jest smutny, cieszył się z jego sukcesów, wspierał w chwili porażki.

Tak tak ten drugi człowiek powinien być naszym najlepszym przyjacielem. Naszą pokrewną duszą. Nie tylko kochankiem, partnerem. Ale właśnie pokrewną duszą. Wówczas bowiem nasz związek z nim będzie bardziej trwały i głęboki. Ponieważ będzie oparty na solidnych fundamentach.

Nie będzie tylko domkiem z kart, który się rozleci przy małym wietrze.

Ale prawdziwą i mocną budowlą, którą nie zburzy chwilowe niepowodzenie, życiowe kłopoty czy przeciwności losu.

Dlatego róbmy wszystko co w naszej mocy by kochać drugiego człowieka naprawdę. Starajmy się zadbać o naszą miłość każdego dnia. A nie tylko od święta. Wtedy gdy obchodzimy jakąś rocznicę.

Ale zawsze.

Dzielmy więc swój czas, swoje wzajemne pasje, dole i niedole, całe swoje życie z drugą osobą. A wówczas będziemy kochać naprawdę.

A co najważniejsze będziemy sami szczęśliwi i kochani. Bo wiem to co dzielone na dwoje zawsze się mnoży i powiększa. Zatem kochajmy naprawdę. Prawdziwą miłością, która pragnie tylko jednego szczęścia, dobra i radości drugiej osoby.

Taka miłość jest wierna, życzliwa i serdeczna. Jest więc taka jaką być zawsze powinna.

Przygotował
Robert A. Monik

Nie bądź samotny. Wyjdź do ludzi.
Zasłużyć na miłość...