Miłość jest najcenniejszym darem jaki możemy otrzymać od losu. Dlatego, kiedy pojawia się ona obok Ciebie, powinieneś się na nią otworzyć i przyjąć ją z wielką wdzięcznośćią. W końcu nie codzień ona nas spotyka i możesz jej doświadczyć.

Miłość jest cudowna i piękna. Więdzą o tym Ci, którzy kochali w swoim życiu kogoś. Dowiedz się o tym także i Ty. Bowiem dzięki niej możesz przeżyć radosne i niezapomniane chwile.Możesz poczuć się naprawdę szczęśliwy.

A przecież niema nic wartościowego niż być szczęśliwym.

Wystarczy, że w nią uwierzysz i otworzysz się na nią. To nic nie kosztuje. Możesz natomiast wiele zyskać. Możesz mi zaufać.

Tymczasem człowiek często wbrew sobie i logice życia zamiast się otworzyć na miłość, nie dostrzega jej, boi się jej i przed nią ucieka. W wyniku czego traci ją bezpowrotnie.

Czy może być coś równie głupiego i bezsensownego niż zatrzaśnięcie drzwi przed miłością ? Według mnie nie. A Ty jak sądzisz?

Twoje zdanie jest kluczowe w tej sprawie bowiem w ten sposób możesz sobie uswiadomić czy Twoje życie jest wypełnione tym, co cię wzbogaca wewnętrznie, czyni pięknym. A to przecież Ważne.

Naturalnie możesz spytać skąd będę wiedział, że to miłość? Odpowiem Ci, więc: To się czuje i widzi. Jeśli dwoje ludzi połączyła chemia, wspólnota ideałów,pokrewieństwo dusz i iskrzy między nimi to nie potrzeba wiele by to dostrzec.

Nie ma nic gorszego w życiu niż nie kochać i nie być kochanym. W końcu być człowiekiem oznacza przede wszystkim kochać. Kochać nie tylko siebie, ale i drugiego człowieka.

Nie ma innej drogi dla człowieka niż kochać. Kochać całym sercem, duszą i ciałem. Zatem jeśli chcemy być kochani przez innych, najpierw sami musimy obdarzać innych miłość. Wydaje się to oczywiste! Jednak nie każdy chyba o tym wie.

Obdarzać innych miłośią to nic innego, jak pragnąć dla drugiej osoby tego co najlepsze, jak chcieć by była ona szczęśliwa i radosna.

W końcu miłość zawsze oznacza troskę, zainteresowanie i akceptację, które są okazywane drugiemu człowiekowi. Kochać to nie myśleć o sobie, ale o człowieku, którego kocham. O tym, by był on z nami szczęśliwy.

Jak często o tym zapminamy bądz o tym nie wiemy. Skoro widzimy w miłości tylko siebie. Własne przyjemności i korzyści. Nie patrząc na pragnienia i potrzeby drugiej osoby. Czy zatem może tu być mowa o prawdziwej miłości ?

Aby kogoś kochać nasze myśli, uczucia i działania winny być skierowane na drugiego człowieka. Na tego, którego kochamy.

Wówczas będziemy mogli się rozwinąć i dostrzec szczęście, którym zostaliśmy obdarowani przez los.

To taki paradoks miłości, że dając innym szczęście sami jesteśmy szczęśliwi. Warto o nim pamiętać. Bo czasem odnoszę wrażenie, że nie wszyscy o tym wiedzą.

W końcu ten sposób możemy otworzyć innym oczy. Obudzić ich ze snu.

Powtórzmy zatem jeszcze raz. Aby być kochanym, najpierw sami musimy kochać.

Nie myśleć tylko o samym sobie, o własnym ja, ale o drugiej osobie.

Jedynie otwierając się na miłość, możemy spotkać miłość. To kolejny paradoks. Ale jakże istotny.

Co więcej możemy stać się prawdziwą osobą.

A być osobą to znaczy nie bać się myśleć, czuć, pragnąć, wierzyć, kochać, żyć, marzyć. To także nie bać się otworzyć przed drugim człowiekiem.

W końcu o tym kim jestem decyduje własnie to co myślę, czuję i pragnę. Ale także to, czy nie boję się otworzyć przed drugim człowiekiem.

Czy potrafię mu powiedzieć o tym, co myślę, czuję, pragnę itp. Podzielić się z nim swoją osobą. Tym, co we mnie prawdziwe, wolne i intymne.

W końcu w relacji z drugim człowiekiem mamy być autentyczni. Mamy być sobą. Nie kimś innym. Ale sobą.

Jeśli nie jesteśmy autentyczni i nie możemy być sobą to na diabła nam taka relacja.

Tu kolejny paradoks, że mogę sam siebie poznać o tyle, o ile będę miał odwagę odsłonić się przed Tobą.

Pokazać Ci moje wnętrze i otworzyć się na Ciebie. W ten sposób mogę stać się osobą w pełni ludzką. Osobą wolną.

A być wolnym to nie bać się miłości. To wybrać ją jako najważniejszą drogę swojego życia. Drogę, która nas prowadzi do szczęścia i spełnienia.

Czy nie jest to zatem piękna podróż, w którą warto już dziś wyruszyć?

Odpowiedz na to pytanie znajdz w sobie, w swoim wnętrzu.

Kiedy otwierasz się przed kimś to jednocześnie odrzucasz maski, pozory i odsłaniasz to, co w Tobie prawdziwe. Pokazujesz mu swój świat i samego siebie.

Tylko w ten sposób możesz stać się dla kogoś bliski i ważny. A przecież o to w życiu chodzi. Możesz także stać się kimś ważnym i bliskim dla tego przed którym się odsłoniłeś. Zatem wybieraj.

Dokonaj mądrego wyboru. Bowiem Twój wybór wpłynie na dalsze Twoje życie. Na jakość Twojego życia. Na szczęście i radość.

Nie bój się iść drogą miłości. Nie bój się otworzyć przed drugim człowiekiem.

W końcu chcesz aby Twoje życie było piękne i wartościowe. Czyż nie mam racji?

Przygotował
Robert Monik

Internetowa miłość
Walentynkowe szaleństwo