Jacy waszym zdaniem są nasi politycy ? Kompetentni, skuteczni, odpowiedzialni ? A może wprost przeciwnie ? Jesteście ciekawi co ja myślę. To przeczytajcie mój artykuł.

“Polski i Polaków nie stać na marnych i niekompetentnych polityków. Takich, którzy zamiast skutecznie rządzić państwem i rozwiązywać bieżące sprawy i problemy. Bawią się w rządzenie i traktują obywateli przedmiotowo”- Robert Monik

Nie wiem jak wy ? Ale ja obserwując nasze życie polityczne odnoszę wrażenie, że politycy nie dorośli do ról, które pełnią. I niczym jak dzieci bawiący się zabawkami oni bawią się państwem i obywatelami. Bo w końcu jak traktować ich wzajemne przepychanki, obrzucanie błotem, spory kompetencyjne, walkę o stołki itp.

Tylko w przypadku dzieci zabawa na ogół kończy się pozytywnie i bez złych skutków. Ponadto dzieci mają prawo się bawić. Ponieważ w ten sposób mogą się prawidłowo rozwinąć i dorosnąć.

Natomiast w przypadku polityków skutki ich zabawy są bardziej widoczne, negatywne i przez nas odczuwalne na co dzień. Ponadto kompromitują nasz kraj na scenie międzynarodowej i często sprawiają, że traktuje się nas niepoważnie i groteskowo.

Nasi politycy niczym aktorzy występujący na scenie grają na emocjach własnych wyborców i jakości sceny politycznej. To smutne, że w odróżnieniu od aktorów, którzy tylko na chwile wcielają się w rolę, które odgrywają politycy grają rzeczywistością społeczną, ekonomiczną, polityczną. Grają nami wszystkimi. Czego jesteśmy świadkiem na co dzień oglądając wiadomości w tv, słuchając radio, czytając gazety i przeglądając internet.

Ich gra w większości przypadków jest niekulturalna, kiczowata i tandetna. Często włos się na głowie jeży widząc co wyprawiają nasi politycy, jak traktują nas: Polaków, wyborców, obywateli, społeczeństwo. Jak się zachowują, co mówią, robią. Ogląda się to i obserwuje z niesmakiem i odrazą. To wielki wstyd, że tacy ludzie nami rządzą.

Czasem zastanawiam się czy to co widzę i słyszę dzieje się naprawdę ? Ze smutkiem wówczas przecieram oczy i stwierdzam, że to rzeczywistość. Nasza rzeczywistość. Ponieważ w niej żyjemy, mieszkamy, pracujemy, uczymy się. To smutne, ale prawdziwe.

Moim zdaniem Polski i Polaków nie stać na marnych i niekompetentnych polityków. Takich, którzy zamiast skutecznie rządzić państwem i rozwiązywać bieżące sprawy i problemy. Bawią się w rządzenie i traktują opinię publiczną, społeczeństwo i obywateli przedmiotowo.

Polacy po okupacji sowietów i faszystów zasługują na to by żyło im się lepiej i godniej w naszym kraju. Zasługują na mądrzejszych, odpowiedzialniejszych, dojrzalszych i kompetentnych polityków. Takich, którzy będą rządzić skutecznie i będą się cieszyć szacunkiem obywateli.

W końcu żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Jesteśmy członkami NATO I UE oraz wielu innych organizacji międzynarodowych. Rozwijamy się gospodarczo, społecznie, kulturalnie, ekonomicznie. Mamy wielu zdolnych,inteligentnych i mądrych ludzi.

To właśnie tacy ludzie powinni piastować najwyższe urzędy w państwie. A nie ci, którzy nami rządzą obecnie. Po to, by żyło nam się lepiej i godniej w Polsce. By Polacy byli dumni z tego, że są Polakami. By nie wstydzili się własnych korzeni, kraju i polityków.

Przygotował
Robert A. Monik

Zacząć od siebie, czyli o nowej książce Tomasza Lisa
Książę z bajki i królewna nie istnieją