Początek przygody z przejściem z klasycznych papierosów na te elektroniczne będzie wiązał się zawsze z nauką palenia i poznaniem sposobu działania danego urządzenia, które zakupiliśmy najprawdopodobniej w stacjonarnym kiosku z e-papierosami. Zasada działania e-papierosa jest bardzo prosta i opiera się na zastosowaniu grzałki, która powoduje wrzenie liquidu z zawartą w nim nikotyną, którą następnie wciągamy. E-papierosy to nieporównywalnie estetyczniejszy sposób palenia niż w przypadku klasycznych papierosów, które odbarwiają nasze palce, zęby, psują oddech, i sprawiają że ubrania przesiąkają nikotyną. Liquidy to sposób na rozwiązanie problemów z nieprzyjemnym zapachem ponieważ ich palenie nie wydziela nieprzyjemnego zapachu a wręcz przeciwnie możemy dobrać najbardziej odpowiadający nam zapach. Obecnie największe zainteresowanie przypada chyba na ludzi młodych, którzy legalnie zwykłych papierosów kupować by nie mogli. Sytuacja wygląda tak ze względu na różne moce liquidów, które możemy zaaplikować w takim e-papierosie od 0 nawet do 12, w zależności od tego jak ktoś jest uzależniony i jakie wcześniej papierosy palił.

Obecna kultura młodzieżowa a elektroniczne papierosy.

Młodzi ludzie kochają nowinki techniczne i wszystko co pozwala im stać się lepiej postrzeganymi w środowisku. Urządzenie pierwotnie stworzone do leczenia ludzi z uzależnienia od nikotyny obecnie stało się pełnoprawnym substytutem papierosów i swoistym wyjściem ewakuacyjnym z tonącej już branży tytoniowej. Młodzi ludzie, którzy do tej pory palili zwykłe papierosy zainteresowani nowym wynalazkiem, masowo zaczęli kupować nie ze względu na rzucenie palenia, ale na brak nieprzyjemnego zapachu, oraz poprawę swojego wizerunku w oczach rówieśników. W modelach podatnych na modyfikacje możemy zauważyć wiele ciekawych rzeczy takich jak wyświetlacze informujące nas o stanie baterii, temperaturze grzałki itp.

Jak dobrać odpowiedni liquid dla siebie?

Wapując e-papierosem w zależności od siły tzw. olejku możemy wyczuć zawartość nikotyny przez co jednocześnie dopasować siłę jego do naszych indywidualnych potrzeb. Istnieją olejki bardzo silne jak i te, które nie zawierają w swoim składzie nikotyny przeznaczone głównie dla osób, które już palenie rzuciły ale nawyk wapowania pozostał.

Zabawy dymem

Oprócz kwestii estetycznej, oszczędności i rzucania palenia istnieje też wiele zabaw dymem, który powstaje w wyniku parowania liquidu. Istnieją różnego rodzaju triki, których możemy się nauczyć aby zaimponować znajomym albo po prostu w wolnych chwilach bawić się naszym e-papierosem. Do tego rodzaju trików idealnie nadają się modele z regulowaną temperaturą grzania liquidu aby podnieść ilość dymu.

Porady

E-papieros jest urządzeniem, które przy intensywnym użytkowaniu może ulec zużyciu dlatego też warto pamiętać o tym co może zostać w nim uszkodzone i co warto zakupić przed wymianą. Pierwszą rzeczą o jakiej powinniśmy pomyśleć to zapasowa grzałka, którą my sami w warunkach domowych możemy wymienić. Jakie są oznaki przepalającej się grzałki? Jest nim na pewno zmiana smaku samego liquidu, a także możliwe do wyczucia w ustach jego kropelki przy końcowej fazie użytkowania. Elementem, który psuje się stopniowo ale jednak jest dość irytujący jest bateria, w związku z tym jeżeli przywiązaliśmy się do naszego e-papierosa to zakup nowej baterii wcześniej będzie wskazany.

Co zrobić, by czas nie przelatywał przez palce?
Muzyka sposobem na życie i zarabianie czyli jak zostać sławnym muzykiem