Szczerze mówiąc po raz pierwszy kiedy usłyszałem o tym tytule pomyślałem, że jest to gra o ratownikach:) (coś w stylu “Słonecznego Patrolu”). Jednak pomyliłem się… gra Beach Life jest grą w stylu Sim City, The Sims itp.

W grze wcielamy się w właściciela pewnej małej wysepki, na której mamy stworzyć raj dla turystów, którzy przyjechali na wakacje. Możemy budować różnorodne budynki i organizować różne imprezy i dyskoteki oraz na przykład konkurs Miss Podkoszulki :). Grafika w Beach Life to rzut izometryczny i grafika dwuwymiarowa, jednak nasza wysepka wygląda wspaniale; czasami sami chcielibyśmy się tam znaleźć. Postacie też wyglądają ekstra. W grze dostajemy różne zadania, które musimy wygrać

Do wybudowania mamy dużo budynków jednak musimy zadbać o to, aby klienci dobrze się bawili dzięki tym budowlom, dlatego budujemy baseny, salony gier, wypożyczalnie nart wodnych, organizujemy dyskoteki. Na plaży powinna być utrzymana czystość i higiena dlatego powinniśmy wybudować toalety itp. Jak już pisałem budujemy też sklepy, turyści nie mogą nie jeść, a więc powinniśmy budować sklepy z posiłkami i napojami. Dbajmy też o porządek w budynkach.

W grze zatrudniamy również pracowników i wyznaczamy im godziny pracy. Gdy gramy słuchamy również nastrojowej muzyki pop. W czasie gry słyszymy również odgłosy turystów. Menu obejmuje naprawdę dużo opcji. W Beach Life można rozegrać 14 misji lub zagrać też w “wolną amerykankę”. Grafika jest podobna jak w grze Sid Meier’s Sim Golf. W grze można przybliżać i oddalać widok. Gra zostanie również spolszczona przez firmę o nazwie “Cenega”. Dzięki opcjom dostępnym w grze możemy się dowiedzieć czy dany turysta jest zadowolony czy też nie lub można obejrzeć stan techniczny naszych budynków. Gra będzie humorystyczna. Nie będzie trybu multiplayer (tryb wieloosobowy).

Beach Life nie będzie wielkim hitem jednak zapowiada się interesująco, a między innymi dlatego, że nawiązuje do takich hitów jak The Sims, Tropico, Sim City czy też Sid Meier’s Sim Golf. Gra Beach Life cofnie nas do wakacji i umili czas spędzony przed komputerem.

OCENA OGÓLNA: Dobra (4)

Wymagania sprzętowe:
P II 200 MHz, 64 MB RAM, karta graficzna 4 MB
Tryb Wieloosobowy: brak
Grywalność: 3+

Przygotował
Piotrek – piotrek18412@poczta.onet.pl

Recenzja gry Mafia
Recenzja Quake 3 Arena